Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Budżet obywatelski w praktyce. Zobacz jak wygląda świetlica w Oborze

13.06.2016 10:28 | 0 komentarzy | ż

- Pomysł mieszkańców z otwarciem świetlicy jak widać trafił w przysłowiową dychę. Projekt zrealizowano ze środków budżetu obywatelskiego - komentuje Leszek Iwulski, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Racibórz.

Budżet obywatelski w praktyce. Zobacz jak wygląda świetlica w Oborze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już kolejna odsłona realizacji zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Po aikido w Markowicach, lekcji pływania dla dzieci ze Studziennej przyszedł czas na Oborę. W sobotę 11 czerwca na terenie kampingu Obora zainaugurowano działalność świetlicy dla lokalnej społeczności.

Wnioskujący pozyskali na ten cel 17,5 tysiąca zł ze środków budżetu obywatelskiego. W świetlicy znalazły się gry planszowe, karty, xbox, zorganizowano zajęcia plastyczne dla najmłodszych. - Dzisiaj, kiedy tak często nie mamy czasu, żeby poznać naszych bliższych i dalszych czasów taka świetlica to wspaniała możliwość integracji zarówno dzieci jak i starszych - mówi Leszek Iwulski.

 - Świetlica ma zbliżać mieszkańców dzielnicy, być miejscem, gdzie dzieci mogą wspólnie spędzić czas. Jak widać już pierwszego dnia widać, że zainteresowanie tą formą integracji jest duże i mam nadzieję, że tak będzie cały czas - powiedziała Magdalena Kusy, autorka wniosku.

źródło: UM Racibórz

Ludzie:

Magdalena Kusy

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz