Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Ktoś posadził drzewka w parku, ale trzeba je przesadzić. Dlaczego?

10.06.2016 14:24 | 2 komentarze | ż

- Wspólnie możemy znaleźć miejsce, gdzie nasadzone rośliny nie będą stanowić problemu i gdzie będą mogły cieszyć raciborzan najbardziej - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Racibórz.

Ktoś posadził drzewka w parku, ale trzeba je przesadzić. Dlaczego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Park Zamkowy pozostaje pod opieką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zgodnie z przepisami, bez zgody konserwatora nie można zmieniać jego przestrzeni, w tym dokonywać nowych nasadzeń. Tymczasem ktoś posadził w parku nowe drzewa.

Są pięknie posadzone, przez kogoś kto naprawdę zna się na drzewach. Urząd Miasta dziękuje za taką inicjatywę i gratuluje tak jednocześnie obywatelskiej i ekologicznej postawy. Dlatego też zwracamy się do osoby (lub osób), które myślą o raciborskiej przyrodzie i które posadziły te drzewa o kontakt z urzędem - czytamy na stronie Urzędu Miasta Racibórz.

Osoba lub osoby, które dokonały nasadzeń proszone są o kontakt z Maciejem Piątkiem z Urzędu Miasta Racibórz (tel. 32 755 06 74). - Wspólnie możemy znaleźć miejsce, gdzie nasadzone rośliny nie będą stanowić problemu i gdzie będą mogły cieszyć raciborzan najbardziej. W innym przypadku niestety urząd będzie zmuszony do przesadzenia drzew bez konsultacji z osobami, którym prawdopodobnie bardzo zależy na tym, by w naszym mieście było zielono - informuje Leszek Iwulski z UM Racibórz.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet