środa, 22 maja 2019

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

220 dzieci czytało braci Grimm w raciborskiej bibliotece

09.06.2016 19:50 | 0 komentarzy | OQL

Oficjalnie w minioną niedzielę a w Raciborzu dopiero dzisiaj, zakończył się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w który jak co roku włączyła się raciborska biblioteka, organizując głośne czytanie wybranych baśni braci Grimm.

220 dzieci czytało braci Grimm w raciborskiej bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Udział w poszczególnych spotkaniach wzięło ponad 220 dzieci z raciborskich przedszkoli i szkół podstawowych. Roszpunkę, Muzykantów z Bremy czy Bajkę o złotym ptaku czytali zaproszeni goście m.in. dziennikarka Joanna Wieczorek, dyrektor RCK Joanna Maksym-Benczew, pisarz Sławomir Hanak, dyrektor MiPBP Małgorzata Szczygielska a nawet mama i babcia jednej ze słuchaczek. Nie zabrakło oczywiście zabaw plastycznych i ruchowych związanych tematycznie z przeczytaną baśnią.

Dodatkowo, w bibliotece przy ul. Żorskiej odbyły się dwa, inne niż wszystkie spotkania. 3 czerwca uczniowie klas III SP 18 mieli okazję obejrzeć spektakl „Ostatnia książka świata” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa a na finał raciborskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, chór Szkoły Podstawowej nr 18 „Gwiazdki Osiemnastki” zaprezentował muzyczną wersję „Kopciuszka” i „Czerwonego Kapturka” swoim młodszym kolegom.

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, w tym roku obchodzony pod hasłem „CZYTANIE USKRZYDLA”. 

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.