Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Studentki z Brazylii i Kanady uczyły się w Wodzisławiu

08.06.2016 20:34 | 0 komentarzy | (q)

Od 29 maja do 5 czerwca uczniowie ZST kolejny raz mieli okazję spotkać się ze studentami z międzynarodowego studenckiego stowarzyszenia AIESEC.

Studentki z Brazylii i Kanady uczyły się w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku projekt realizowany w wodzisławskiej szkole nosił nazwę World Talks i obejmował szereg spotkań, podczas których zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom przybliżyli uczniom różne aspekty ich kultur, budując w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, przełamując stereotypy oraz przybliżając istotne tematy dotyczące problemów świata. Tematyką tegorocznych zajęć były język i kultura. Warsztaty miały na celu zainteresowanie uczniów kulturą kraju danego wolontariusza poprzez zaprezentowanie różnych jej aspektów z wykorzystaniem ciekawych form zajęć. Językiem wykładowym był język angielski.

Sâm ia Bechelane Cordeiro de Melo (Brazylia) i Qianqian Li (Kanada) gościły w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Ś. przez siedem dni. Studentki pojawiły się w murach „Budowlanki” w poniedziałkowy ranek i zostały przyjęte przez dyrekcję i koordynatorów projektu (p. Annę Rynkiewicz-Ryszkę i p. Andrzeja Sobika).

W ciągu pięciu kolejnych dni studentki miały okazję spotkać się z większością uczniów ZST podczas zajęć warsztatowych, w trakcie których zaprezentowały najważniejsze i najciekawsze informacje związane z kulturą i historią ich krajów. Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka i wymiana poglądów ze studentami  stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Studentki z Brazylii i Kanady mogły pojawić się w szkole dzięki gościnności Dominiki Szłyk. Tegoroczna maturzystka nie tylko przyjęła w swoim domu i ugościła obcokrajowców, ale i zapewniła im wraz z koordynatorami projektu cały szereg atrakcji.