Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

12 zakochanych w mieście ludzi. Nowi przewodnicy w Raciborzu

04.06.2016 11:12 | 3 komentarze | ma.w

Magistrat i PTTK przeszkoliły dwunastu nowych przewodników po Raciborza. W Raciborskim Centrum Informacji podsumowano dziś kurs i wręczono stosowne potwierdzenia oraz identyfikatory. Zrobili to Zygmunt Kobylak z PTTK i wiceprezydent Irena Żylak. Odbyła się także pierwsza wycieczka po raciborskiej starówce. Grupę oprowadzili świeżo upieczeni przewodnicy miejscy.

12 zakochanych w mieście ludzi. Nowi przewodnicy w Raciborzu
Uczestnicy szkolenia dla przewodników miejskich pod siedzibą Raciborskiego Centrum Informacji w Raciborzu przy ul. Długiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Był to pierwszy taki kurs w Raciborzu. Zapotrzebowanie zgłosił urząd miasta. Kolejne już są w planach. - Wiele się od siebie nawzajem nauczyliśmy. Prezentowaliśmy teorię i przeprowadziliśmy zajęcia praktyczne - podkreślił Z. Kobylak. - Dzięki kursowi poznałem Racibórz na nowo. Obejrzałem wiele jego atrakcji, o których wcześniej nie miałem pojęcia - przyznał Andrzej Titarenkow, jeden z kursantów.

Nowe kwalifikacje nabyli: Agata Armatys, Danuta Jarosz, Teresa Kolasa, Anita Pendziałek, Małgorzata Bonk, Ilona Mogielnicka, Jolanta Żurek, Andrzej Titarenokow, Andrzej Kuśnierz, Maria Orzechowska, Dawid Łomnicki i Łuksza Zajda.

Więcej o nowych przewodnikach wkrótce w tygodniku Nowiny Raciborskie. 

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Była wiceprezydent Raciborza

Zygmunt Kobylak

Zygmunt Kobylak

Radny Raciborza, prezes PTTK Racibórz