Wtorek, 21 stycznia 2020

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Co po maturze? Uczelnia blisko domu to uczelnia pełna przyjaciół

03.06.2016 12:16 | 3 komentarze | (q)

Wiemy, że obecnie stoicie przed trudnym wyborem uczelni i miasta, w którym spędzicie kilka najbliższych lat.

Co po maturze? Uczelnia blisko domu to uczelnia pełna przyjaciół
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

15 lat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu to nie tylko kontynuacja tradycji Studium Nauczycielskiego, ale przede wszystkim nowoczesna uczelnia i nowe kierunki studiów. Bliskość miejsca zamieszkania, dogodny dojazd i bogata oferta kierunków kształcenia, to największe atuty Uczelni.

Zapraszamy nie tylko tegorocznych maturzystów. Oferujemy bezpłatne studia dzienne, studia niestacjonarne oraz możliwość łączenia pracy zawodowej i studiów. To atrakcyjna oferta dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje lub zmienić wykonywany zawód – gdyż na naukę nigdy nie jest za późno. Absolwenci otrzymają dyplom licencjata lub inżyniera, co daje wykształcenie wyższe I stopnia.

Kandydaci mają możliwość wyboru wśród dziewięciu kierunków studiów.

Od dzieciństwa chciałeś budować domy, a może fascynują Cię roboty? Kształcimy przyszłych inżynierów na kierunku architektura oraz automatyka i robotyka.

Nasi studenci mają możliwość nauki trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i czeskiego.

Jesteś nauczycielem z powołaniem? Kontynuujemy tradycję kilkudziesięciu lat kształcenia nauczycieli edukacji elementarnej.

Jeśli pragniesz pomagać innym zachęcamy do studiowania takich specjalizacji jak resocjalizacja, logopedia i pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

Wszyscy zainteresowani uprawianiem sportu mogą wybierać wśród wielu praktycznych specjalizacji i wybrać zawód trenera lub instruktora sportu czy odnowy biologicznej.

A może warto rozwijać swoje talenty artystyczne? Nasi studenci kierunku edukacja artystyczna mają możliwość zgłębiania technik grafiki, fotografii, witrażu, aranżacji wnętrz i arteterapii.

Wciąż poszerzamy swoją ofertę o nowe kierunki studiów, takie jak: administracja, bezpieczeństwo państwa oraz turystyka i rekreacja. Podjęliśmy również starania o otwarcie nowego kierunku – pielęgniarstwo.

Programy studiów są modyfikowane pod kątem potrzeb rynku pracy. Przewidują zajęcia laboratoryjne, warsztatowe, które wiedzę teoretyczną wzbogacają o umiejętności i doświadczenia praktyczne. To właśnie praktyczne umiejętności są dziś szczególnie poszukiwane na rynku pracy. Studenci mają możliwość odbywania praktyk zawodowych w zakładach i instytucjami w całym regionie.

PWSZ w Raciborzu uczestniczy również w unijnym programie Erasmus+, który ułatwia (i dofinansowuje) wyjazdy na studia i praktyki za granicą. W ramach programu studenci mogą studiować w Czechach, Turcji, na Łotwie i Słowacji oraz w Bośni i Hercegowinie.

Raciborska Uczelnia jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, dba o techniczne udogodnienia, ale stosuje także technologie ułatwiające dotarcie do wszelkiej informacji. Natomiast Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych i jego asystenci dbają o pomoc w codziennym życiu studenckim.

Kampus uczelni składa się z kompleksu budynków dydaktycznych, w których znajdują się dobrze wyposażone sale, pracownie komputerowe i techniczne. Oprócz tego, studenci korzystają z basenu, sal gimnastycznych i stadionu.

Działa tu też biblioteka naukowa - wyposażona w bogaty księgozbiór, czytelnie, Ośrodek Informacji Naukowej i nowoczesne bazy danych. Każdy może z niej korzystać.

Dla studiujących daleko od miejsca zamieszkania do dyspozycji jest Dom Studenta, z komfortowo urządzonymi pokojami jedno-, dwu- i trzyosobowymi.

Ukończenie dobrej uczelni to inwestycja na całe życie, bo wybór odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej daje możliwość ciekawego i pasjonującego życia. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas. Porozmawiajcie ze studentami i zamieńcie krótką wizytę w kilkuletnią przygodę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.

Sprawdź naszą ofertę, a jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz do nas

BIURO REKRUTACYJNE

Telefon

tel. bezpośrednio +48 32 418-23-18

tel. przez centralę +48 32 415-50-20 wew. 175

Fax +48 32 415-50-20 wew. 169

E-mail rekrutacja@pwsz.raciborz.edu.pl

PUNKT REKRUTACJI czynny od poniedziałku do piątku

od godz. 8°° do 15°°

Adres

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa

47- 400 Racibórz

ul. Słowackiego 55

Lokalizacja

Główny Budynek PWSZ

Parter – punkt rekrutacji

W przypadku zamknięcia punktu rekrutacyjnego zapraszamy kandydatów do biura A119.