Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Festyn w DPS. Prezydent Lenk i starosta Winiarski podawali pączki

02.06.2016 14:13 | 0 komentarzy | żet

Miała być piękna słoneczna pogoda, grill i kiełbaski serwowane przez Mirosława Lenka oraz Ryszarda Winiarskiego... Deszcz pokrzyżował te plany i festyn w Domu Pomocy Społecznej św. Notburgii w Raciborza przeniesiono na świetlicę. Nie oznacza to, że zabawa się nie udała.

Festyn w DPS. Prezydent Lenk i starosta Winiarski podawali pączki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Doroczne festyny w Domu Pomocy Społecznej św. Notburgii w Raciborzu organizowane są we wrześniu, kiedy Kościół Katolicki wspomina patronkę domu. U schyłku lata pogoda bywa kapryśna, dlatego w tym roku postanowiono spróbować czerwca. - To jest najpiękniejszy czas. Najpiękniejsza pogoda - przekonywał Stanisław Borowik siostrę Stefanię Seidel, dyrektorkę DPS-u. Ta zgodziła się, jednakże pogoda i tak pokrzyżowała plany organizatorów. Tuż przed rozpoczęciem festynu zaczął padać deszcz, dlatego też imprezę przeniesiono do świetlicy.

Siostra Stefania Seidel dziękowała staroście Ryszardowi Winiarskiemu i prezydentowi Mirosławowi Lenkowi za przybycie. - Zawsze, gdy zwracam się do Panów o pomoc, to ją otrzymuję - mówiła. Następnie starosta i prezydent przymierzyli fartuszki, w których mieli grillować. - To wygląda tak, jakbyśmy się przyszli lansować. A my przyszliśmy do pracy, mieliśmy pomagać - powiedział Mirosław Lenk. Wkrótce i na to znalazła się rada. Niedoszli "mistrzowie grilla" przedzierzgnęli się w role kelnerów, serwując pensjonariuszom, gościom i pracownikom DPS-u pączki.

W dalszej części programu imprezy zaplanowano jeszcze m.in. zabawę z clownem, występ mażoretek i pokazy strażackie. Zabawa, pomimo niepogody, udała się świetnie.

(żet)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Stanisław Borowik

Stanisław Borowik

Radny miasta Racibórz, strażak.