Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Kultura

Konkurs plastyczny na 1050-lecie Chrztu Polski. Wykonaj pracę i pojedź do Brukseli

01.06.2016 07:57 | 0 komentarzy | ż

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu raciborskiego i powiatów ościennych do udziału w Konkursie Plastycznym 1050 LAT CHRZTU POLSKI, pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tematem przewodnim konkursu jest plastyczna interpretacja jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, jakim był Chrzest Polski w 966 r. Celem konkursu jest rozbudzenie wyobraźni artystycznej i zachęcenie młodzieży z powiatu raciborskiego i powiatów ościennych do aktywności artystycznej poprzez zainteresowanie historią Polski i przedstawienie prac plastycznych, które ukażą znaczenie chrztu w 966 r. w dziejach Polski, uniwersalność tego wydarzenia oraz związek ze współczesną sytuacją Polski na świecie.

Laureatom - autorom, którzy zdobędą trzy pierwsze miejsca w konkursie, zostaną przyznane dyplomy specjalne oraz nagrody w postaci wycieczki do Parlamentu Europejskiego w Brukseli we wrześniu 2016 roku. Ponadto prace laureatów oraz wybrane prace plastyczne wezmą udział w wystawie pokonkursowej.

Regulamin Konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się w załączniku oraz na stronie internetowej szkoły www.zso1raciborz.pl, gdzie ponadto znajdują się wszystkie informacje o Konkursie.

źródło: ZSO nr 1 w Raciborzu, ilustracja: chrzest966.pl/Narodowe Centrum Kultury


REGULAMIN KONKURSU [PDF]

Ludzie:

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł, poseł i senator. 

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski