Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Najlepsi z najlepszych, czy Victorie w Gimnazjum nr 1

01.06.2016 07:00 | 0 komentarzy | (q)

W poniedziałek 30 maja w Gimnazjum nr 1 w Raciborzu po raz czternasty odbyła się wielka gala, jaką jest podsumowanie osiągnięć uczniów.

Najlepsi z najlepszych, czy Victorie w Gimnazjum nr 1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To cykliczna impreza, której kulminacyjnym punktem jest wręczenie symbolicznych statuetek Victorii uczniom, którzy w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum wyróżnili się wyjątkowymi osiągnięciami w nauce, sporcie, działalności społecznej i artystycznej. Szkoła znana jest z osiągania wysokich wyników w konkursach oraz na egzaminie gimnazjalnym. Uczniowie placówki mogą rozwijać swoje talenty w różnych konkursach. W tym roku grupa nagrodzonych uczniów była bardzo liczna, samych laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych było aż siedmioro, taka sama była też liczba finalistów. Oprócz tego uczniowie zgarnęli laury w konkursach lingwistycznych, sportowych, artystycznych. Zmagania te odbywały się na szczeblu międzyszkolnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a ich nazwiska zostaną zapisane w Złotej Księdze szkoły.

W tym roku statuetki Victorii otrzymali: Adam Dobrzański, Anna Wieczorek, Elżbieta Bartoszewska, Julia Zgol, Agnieszka Ekiert, Maria Opolony, Alicja Botorek, Wojciech Wieliczko, Karol Pierzchała, Paulina Puczek, Julia Przybyła, Robert Krupa, Magdalena Lazar, Alicja Drabik oraz zespół sportowy „Dream Team” w składzie: Roman Jędrzejczak, Kamil Jasny, Mateusz Sokołowski, Oskar Szkurłat, Szymon Bajer, Tomasz Kądzioła.

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.