Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Kolorowy Bajkobus gotowy do drogi

31.05.2016 19:38 | 0 komentarzy | (q)

Po raz kolejny z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju specjalny autobus przejedzie ulicami miasta.

Kolorowy Bajkobus gotowy do drogi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Miejską Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju po raz kolejny organizuje imprezę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wiele atrakcji czeka na najmłodszych w Parku Zdrojowym przy ul. Witczaka już od godz. 16.00 (szczegóły na: http://biblioteka.jastrzebie.pl/aktualnosc/618).

Na miejsce imprezy można dojechać bezpłatnie specjalnym Bajkobusem (plan trasy na: www.mzkjastrzebie.com). - W każdym z dwóch pojazdów będzie obecny pracownik biblioteki, który zadba o bezpieczeństwo dzieci. Oczywiście będzie on ubrany w odpowiedni, bajkowy strój - mówi Anna Rucka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Akcja organizowana jest od 15 lat przy udziale Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, który pokrywa koszty kursów, natomiast biblioteka zajmuje się oklejaniem autobusów.

Przypomnijmy, że 30 maja przez Jastrzębie przemknął autobus promujący rodzicielstwo zastępcze. Do przejażdżki zapraszała m.in. Anna Hetman, prezydent miasta. Krótką relację można zobaczyć poniżej.