Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Konsul Stanów Zjednoczonych w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku

31.05.2016 09:35 | 0 komentarzy | (q)

Konsul Panmella DeVolder i Pani Bożena Piłat, specjalista ds. programów edukacyjnych USA w krakowskim konsulacie odwiedziła Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku.

Konsul Stanów Zjednoczonych w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pretekstem wizyty był finał konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych „You think you know the USA?” jaki został zorganizowany w Gimnazjum przez nauczycieli Mariolę Ordon i Lecha Kowalskiego.

Pani Konsul wygłosiła do ponad stu gimnazjalistów prelekcję na temat polskiej i amerykańskiej młodzieży. Na szczególną uwagę zasługują słowa, że zdaniem Pani Konsul, widzi ona więcej podobieństw niż różnic pomiędzy polskimi i amerykańskimi nastolatkami. Z kolei Pani Bożena Piłat przedstawiła pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego i przedstawiła programy edukacyjne, w których mogą wziąć udział polscy uczniowie i studenci.

Konkurs wiedzy o USA składał się z trzech etapów. W pierwszym udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły czyli około 400 uczniów. W drodze eliminacji do finału dotarło sześć 3-osobowych zespołów klasowych.

W jury finału zasiedli znamienici goście: Pani Pamela De Volder, która jest Konsulem ds. Prasy i Kultury w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie, Pani Bożena Piłat specjalista ds. programów edukacyjnych Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Pan Wojciech Świerkosz - wiceprezydent Rybnika ds. edukacji, Pan Dyrektor Marek Stojko oraz Panie Izabela Sobik i Ada Patyk nauczycielki języka angielskiego.

Finaliści konkursu musieli przedstawić m.in. prezentację o Stanach Zjednoczonych, rozwiązać zadania tekstowe, poskładać puzzle czy popisać się znajomością języka angielskiego.

Pani Konsul była pod wrażeniem wiedzy rybnickich gimnazjalistów.

Wyniki konkursu:

  • Miejsce 1- Klasa 2m
  • Miejsce 2- klasa 3a
  • Miejsce 3- klasa 1d
  • Miejsce 4- klasa 3s
  • Miejsce 5- klasa 2s
  • Miejsce 6- klasa 2c

Wszystkim uczestnikom finału nagrody ufundowane przez Konsulat Generalny wręczyła Pani Konsul.