Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Tramwaj rzeczny w Raciborzu. Sprawdzili trasę [ZDJĘCIA]

31.05.2016 08:11 | 1 komentarz | żet

Koryto Odry od Raciborza do Łubowic zostało sprawdzone specjalną sondą. - Głębokości niemalże idealne - komentuje Robert Myśliwy, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miasta Racibórz.

Tramwaj rzeczny w Raciborzu. Sprawdzili trasę [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kpt. Mariusz Przybylski z Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu oraz Zygmunt Kandora (Gmina Rudnik) i Robert Myśliwy (UM Racibórz) zbadali w maju koryto Odry na odcinku od Raciborza do Łubowic pod kątem możliwości funkcjonowania na tej trasie tramwaju rzecznego. - Głębokości niemalże idealne. Zaledwie kilka podwodnych przeszkód. Trasa może być w pełni żeglowna już w przyszłym roku - raportuje Robert Myśliwy.

Uruchomienie tramwaju rzecznego jest jednym z elementów planu władz Raciborza na wykorzystanie potencjału Odry (uruchomienie linii ma zostać sprzężone z rozbudową infrastruktury wokół przystani kajakowej). Do urzędu już zgłaszają się przedsiębiorcy zainteresowani prowadzeniem żeglugi turystycznej od Raciborza do Łubowic. Są oni gotowi sprowadzić do miasta komfortowy tramwaj. W zamian oczekują od gminy Racibórz kupna pakietu biletów (np. dla uczniów raciborskich szkół), tak aby mieli gwarancję opłacalnego obłożenia miejsc w tramwaju.

Ludzie:

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu