Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Znakomici goście poczytają dzieciom Baśnie Braci Grimm [ZAPOWIEDŹ]

30.05.2016 13:17 | 0 komentarzy | ż

Dzieci będą mogły posłucać baśni w wypożyczalni Eureka przy Kasprowicza, a także w filiach biblioteki (Brzezie, Markowice, Ocice, Ostróg, Płonia, Studzienna, Szpital Rejonowy w Raciborzu, Żorska). Publikujemy szczegółowy terminarz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 29 maja – 5 czerwca w ponad 3470 miejscowościach odbędzie się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XV OTCD), największe doroczne święto kampanii czytania obchodzone w tym roku pod hasłem „CZYTANIE USKRZYDLA”. Raciborska biblioteka, podobnie jak w latach poprzednich, czynnie włączy się w akcję, organizując w swoich oddziałach i filiach spotkania dla dzieci połączone z głośnym czytaniem wybranych baśni braci Grimm.

Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta Dzieciom”, które mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9 240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

- Do udziału w naszych spotkaniach zaprosiliśmy dzieci z raciborskich przedszkoli, szkół podstawowych a także znakomitych gości, którzy będą czytać m.in. Roszpunkę, Muzykantów z Bremy czy Bajkę o złotym ptaku. Nie zabraknie oczywiście zabaw plastycznych i ruchowych – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu