Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Studenci chcą zmienić wygląd urzędu. I to jak!

27.05.2016 07:10 | 0 komentarzy | art

W ramach zajęć z architektury studenci przygotowali kilka koncepcji przebudowy urzędu gminy w Godowie. Szanse na realizację są jednak znikome.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt Mariusz Adamczyk pokazuje jedną z bardziej stonowanych koncepcji przebudowy urzędu.


Gmina Godów nawiązała współpracę z Wyższą Szkołą Techniczną z Katowic. W ramach zajęć studenci uczelni przygotowują koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznych. Owocem współpracy są koncepcje przebudowy budynku urzędu gminy, jakie przygotowali studenci architektury. Niektóre z nich są tak futurystyczne, że nie mają szans na realizację, choćby z tego względu, że ingerencja w obecny kształt budynku oraz rozplanowanie wnętrz byłaby kolosalna i wiązałaby się z ogromnymi koszty. Z kolei inne propozycje nie przystają do lokalnego rodzaju zabudowy. – Bardziej pasują do innych regionów np. górskich – wyjaśnia Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Ale są też propozycje bardziej stonowane, które włodarzom przypadły do gustu i niewykluczone, że przynajmniej część zaproponowanych przez studentów rozwiązań zostanie wykorzystana. – Można się na nich oprzeć kiedy urząd będzie poddawany termomodernizacji – mówi wójt i zdradza, że trzy z przedstawionych koncepcji są możliwe do zaakceptowania.

Na razie wszystkie koncepcje wystawione są w sali obrad urzędu. Opinie na ich temat mogą wyrazić urzędnicy i radni. Sama przebudowa urzędu zaplanowana jest na lata 2018–2019, przy założeniu, że uda się na ten cel pozyskać fundusze zewnętrzne. – Większość należących do gminy obiektów została już poddana termomodernizacji. Czas również na urząd gminy – mówi Adamczyk.

(art)