Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Turystyka i Rekreacja w raciborskiej PWSZ

24.05.2016 13:13 | 0 komentarzy | (q)

W roku akademickim 2016/2017 raciborska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpocznie kształcenie na kierunku turystyka i rekreacja. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów w tej branży.

Turystyka i Rekreacja w raciborskiej PWSZ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Polski sektor turystyki i rekreacji dynamicznie się rozwija, notując coraz wyższe przychody ze sprzedaży. Jednocześnie coraz częściej brakuje mu wykwalifikowanych pracowników, prezentujących nowoczesne kompetencje zarówno w obszarze zarządzania, znajomości języków obcych, jak i wiedzy w zakresie sportu, rekreacji i kultury zdrowego, aktywnego życia – przekonuje prof. nadz. dr hab. Jarosław Cholewa, Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej.

PWSZ w kształceniu studentów na kierunku turystyka i rekreacja chce wykorzystać nie tylko swój potencjał, ale również otoczenie. Ziemi raciborska, pełna zabytków i enklaw przyrody, z rozwijającym się sektorem usług turystycznych, położona blisko atrakcyjnych rejonów Polski i Czech, tworzy bardzo dobrą bazę do edukacji. – Nasz Instytut Kultury Fizycznej cieszy się bardzo dobrą renomą. Idzie za nim wiedza i doświadczenie. Dzięki temu możemy kształcić doskonałych specjalistów w zakresie rekreacji i zdrowego stylu życia, a jednocześnie wzmocnić ich wiedzę w zakresie, na przykład, zarządzania w turystyce czy języków obcych – dodaje dyrektor Jarosław Cholewa.

Duże znaczenie ma także aktywność samorządów w tym obszarze. Racibórz dysponuje niezbędną infrastrukturą – poza obiektami zabytkowymi z zamkiem na czele, także nowoczesnym aquaparkiem, ścieżkami rowerowymi i biegowymi oraz halą lekkoatletyczną. Rozwija się wiele dyscyplin sportowych a także ruch wodniacki. Dobrze rozwinięta jest współpraca z Czechami. – Widać, że miasto inwestuje w turystykę. Nasza oferta będzie się uzupełniać. Lokalni przedsiębiorcy zapewniają ciekawe miejsca praktyk studenckich – przekonują w PWSZ.

Studenci będą też mogli liczyć na wsparcie w edukacji na rzecz przedsiębiorczości. PWSZ wpisuje się w działania związane z kulturą StartUp. Absolwent kierunku będzie więc dysponował narzędziami pozwalającymi mu prowadzić własną działalność biznesową.

W promocję kierunku turystyka i rekreacja zaangażowali się studenci PWSZ. Przygotowano specjalną wizualizację, która ma pokazać, że Racibórz to bardzo dobre miejsce na nowoczesne i dające doskonałe perspektywy zawodowe studia.