Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Rodzina 500+. Rekordziści z Wodzisławia dostaną 6000 złotych

16.05.2016 06:35 | 0 komentarzy | mak, tora

6 maja pierwsze pieniądze z programu Rodzina 500+ wypłacił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śl. Do rodzin trafiło ponad pół mln zł.

Rodzina 500+. Rekordziści z Wodzisławia dostaną 6000 złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wypłaty planujemy dokonywać systematycznie, raz w tygodniu, kierując się datą wpływu wniosku - informuje Elwira Palarczyk, dyrektor MOPS w Wodzisławiu Śl.

Najwyższe świadczenie, które zostanie wypłacone w pierwszej transzy wynosi 6 tysięcy zł. Obejmuje wypłatę za miesiące kwiecień i maj. Trafi do rodziny z sześciorgiem dzieci. Dodajmy, że wodzisławski MOPS do tej pory zarejestrował 2655 wniosków. W Rydułtowach pieniądze trafiły już do 141 rodzin. - Biorąc pod uwagę ogrom pracy związanej ze sprawdzaniem wniosków i wydawaniem decyzji admnistracyjnych, można uznać to za doskonały wynik - uważają rydułtowscy urzędnicy.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydułtowach, który koordynuje realizację programu Rodzina 500+ na terenie miasta informuje, że wciąż można składać wnioski o wypłatę świadczeń. Do 4 maja złożono ich 1120 na 1674 uprawnionych.

mak, tora


Wniosek o świadczenie złożyć można w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydułtowach (poniedziałek – 7.30-15.30, wtorek, środa i czwartek – 7.30-18.00, piątek – 7.30–14.00) a także za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez Internet (e-wniosek można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej). Formularze wniosku o świadczenie wychowawcze oraz innych dokumentów niezbędnych do ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego udostępnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydułtowach. Wzór wniosku dostępny jest również na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydułtowach.