Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Uczennica Gimnazjum nr 1 wygrała ogólnopolski konkurs "Źródła marzeń"

07.05.2016 06:00 | 0 komentarzy | ż

Agnieszka Bulenda z klasy 3a w nagrodę spędzi 12 dni w "Szkole czarodziejów" w wybranym zamku w Polsce.

Uczennica Gimnazjum nr 1 wygrała ogólnopolski konkurs "Źródła marzeń"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 23 kwietnia na Zamku w Mosznej przeprowadzono finał Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła marzeń”. W gronie 2500 uczestników znalazło się 8 uczniów Gimnazjum nr 1 im. Wisławy Szymborskiej w Raciborzu.

Ogromny sukces odniosła uczennica klasy 3a Agnieszka Bulenda, która zajęła pierwsze miejsce i tym samym wygrała nagrodę główną, jaką jest 12-dniowy pobyt w  „Szkole czarodziejów” w wybranym zamku w Polsce.

Tytułem laureata może się również pochwalić Wojciech Fulneczek z klasy 1a1, który zajął trzecie miejsce. Pozostali uczniowie otrzymali tytuł finalisty konkursu.

Założeniem konkursu był rozwój czytelnictwa wśród młodzieży. Uczniowie musieli się również wykazać umiejętnością zredagowania  pisemnych form użytkowych.

Dla porządku dodajmy, że to nie pierwszy sukces raciborskiego Gimnazjum nr 1 w tym roku szkolnym. Szkoła szczyci się uczniami - laureatami wielu konkursów przedmiotów. Ponadto nosi tytuł Szkoły Odkrywców Talentów i pozwala wszystkim uczniom w przyjaznej atmosferze rozwijać zdolności.

źróło: G1 Racibórz, oprac. żet