Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

MOPS w Wodzisławiu: nazywanie nas bandą nierobów po LO jest obraźliwe

26.04.2016 17:45 | 39 komentarzy | web

- W pierwszych dniach działania programu „Rodzina 500 +” borykaliśmy się z problemami technicznymi nie leżącymi po naszej stronie - piszą w liście do redakcji pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim.

MOPS w Wodzisławiu: nazywanie nas bandą nierobów po LO jest obraźliwe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W odpowiedzi na materiał opublikowany w dniu 23.04.2016 roku w rubryce Webkrytyka wyjaśniamy:

W pierwszych dniach działania programu „Rodzina 500 +” borykaliśmy się z problemami technicznymi nie leżącymi po naszej stronie. Mając na uwadze interes klientów, którzy błędnie złożyli wniosek za pośrednictwem Internetu , prosiliśmy ich o przybycie do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej celem uzupełnienia czy też poprawienia danych. Gdybyśmy tego nie uczynili, wniosek pozostałby bez rozstrzygnięcia.

Zgadzamy się, że e-puap nie powinien przepuszczać wniosków bez podpisu, ale zdążają się błędy techniczne. W ostatnich dniach odnotowaliśmy kilka takich przypadków.

Pracownicy MOPS-u dzwoniąc do klienta zawsze przedstawiają się. W dziale świadczeń rodzinnych pracuje kilkanaście osób, które obsługują kilka tysięcy osób, dlatego mogła wydarzyć się sytuacja, że pracownik odbierający telefon miał problem z ustaleniem osoby kontaktującej się, tym bardziej w przypadku, gdy oddzwaniający nie wiedział, kto do niego dzwonił.

Pragnę podkreślić, że nazywanie pracowników MOPS-u „bandą nierobów po LO” jest delikatnie ujmując obraźliwe. Stwierdzenie sformułowane przez autora materiału godzi nie tylko w dobre imię Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale przede wszystkim w osoby, które na co dzień dokładają wszelkich starań, by swoją pracę wykonywać rzetelnie na rzecz mieszkańców.

źródło: MOPS w Wodzisławiu Śl.


Zobacz również:
Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.