środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Patrol

Oszust bez serca oszukał staruszkę na 21 000 złotych. Podał się za policjanta

26.04.2016 08:50 | 6 komentarzy | żet

Do 76-letniej raciborzanki zadzwonił podający się za policjanta mężczyzna. Przekonał kobietę, że jej syn brał udział w poważnych zdarzeniach i kobieta musi pomóc mu finansowo. Staruszka nie podejrzewając oszustwa, wydała przestępcy 21 000 zł.

Oszust bez serca oszukał staruszkę na 21 000 złotych. Podał się za policjanta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W związku z wciąż pojawiającymi się oszustwami dokonywanymi metodą na "wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚ”, apelujemy w szczególności do osób starszych o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które mogą podawać się za Waszych krewnych lub policjantów - mówi Anna Wróblewska z KPP w Raciborzu i przypomina, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie oszustowi lub przelanie na konto jakichkolwiek pieniędzy. - Apelujemy również, by nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, których nie znamy zanim nie sprawdzimy i nie potwierdzimy, że nasi znajomi czy krewni ich faktycznie potrzebują - dodaje policjantka.

W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw należył niezwłocznie zadzwonić na policję: tel. 112 lub 997.