Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Prezydent Lenk chce powiększyć wypożyczalnię rowerów

21.04.2016 06:30 | 0 komentarzy | ma.w

16 nowych rowerów i 2 kolejne punkty ich wydawania oraz przyjmowania - w aquaparku i w Oborze - planuje jeszcze przed wakacjami Mirosław Lenk. Dziś spytał radnych co o tym myślą i ci zapalili mu "zielone światło".

Prezydent Lenk chce powiększyć wypożyczalnię rowerów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe wypożyczalnie w aquaparku i arboretum przy kempingu są planowane bo magistrat ma tam bezpłatną obsługę. Trzeba będzie jednak wydatkować 60 tys. zł na dodatkowych 16 rowerów, po 8 na każde miejsce. - Przeprowadzimy jeszcze analizę rynku i w maju wpłynie moja propozycja do rady miasta - wyjaśnił Mirosław Lenk na posiedzeniu komisji oświaty.

Jakie jest zainteresowanie wypożyczeniami? Spytano Marka Rapnickiego - radnego i pracownika tej placówki. W 4 miesiące odnotowano 500 wypożyczeń. Większość klientów pytała gdzie można zostawić rower.

Pomysł Lenka poparł pierwszy radny Tomasz Cofała. - Wpisuje się w moją koncepcję traktowania turystyki jako gałęzi gospodarki. Ludziom potrzeba takiej pętli w jeździe rowerami po mieście. Dodatkowto to krok w kierunku ograniczania ruchu samochodowego po Raciborzu - podkreślał.

Witold Ostrowicz był ciekaw czy w wypożyczalni odnotowano jakieś uszkodzenia. M. Rapnicki podał, że był jeden incydent. - Rower do nas nie wrócił. Włączyły się organa ścigania, po rysopisie dotarli do sprawcy. To była próba grabieży. Poza tym spadają czasem łańcuchy i ukradziono 2 siodłeka - uśmiechnął się rajca.

Według Rapnickiego dochodziło do sytuacji, w których rowerów na Długiej brakowało. Wyjawił też, że rowery wykorzystywane są na ślubne sesje fotograficzne na Rynku i w okolicy.

Paweł Rycka zwrócił się do prezydenta: ma pan zielone światło w tej sprawie. Lenk zapowiedział, że na majową sesję przygotuje wniosek o uwzględnienie wydatku 60 tys. zł na nowe wypożyczalnie i rowery.

(ma.w)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Witold Ostrowicz

Witold Ostrowicz

Były radny miasta Racibórz.