Poniedziałek, 28 września 2020

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Kultura

Wygraj wejściówki na przepiękny spektakl "Złotowłosa" w Rybniku

19.04.2016 06:30 | 9 komentarzy | ż

[AKTUALIZACJA - ROZSTRZYGNIĘCIE] Mamy dla Was pięć podwójnych wejściówek na baśniowy spektakl "Złotowłosa", który 24 kwietnia będzie można zobaczyć w Rybniku Chwałowicach.

Wygraj wejściówki na przepiękny spektakl "Złotowłosa" w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

[AKTUALIZACJA 22.04.2016]

Bezpłatne podwójne wejściówki na spektakl "Złotowłosa" w Domu Kultury Chwałowice (Rybnik, ul. 1 Maja 91B, 24.04.2016, godz. 16.00) otrzymują:

  • Danuta Janik, Wioleta Sokulski, Marc Torillo, Iwona Majek, Bogusia Krz.

ZŁOTOWŁOSA - to historia Jasia, królewskiego sługi, który posiadł przypadkiem cudowną zdolność rozumienia mowy zwierząt i komunikowania się z nimi. Kiedy dowiaduje się o grożących im niebezpieczeństwach, ratuje swoich przyjaciół (mrówki, ryby, ptaki) z opresji. Zwierzęta z wdzięczności za okazaną pomoc prowadzą Janka do tajemniczej królewny Złotowłosej. Z pomocą leśnych przyjaciół Janek zdobywa przychylność króla i rękę Złotowłosej. W tym spektaklu, jak to w baśniach bywa, dobroć i szlachetność zostaną nagrodzone, a zło i chciwość ukarane. To wyjątkowy i bardzo barwny spektakl muzyczny zarówno dla małych, jak i dużych widzów, trzyma w napięciu i wywołuje pozytywne reakcje.

Zdaniem amerykańskiego psychoanalityka, Brunona Bettelheima, baśnie mają znacznie poważniejsze zadanie, niż tylko przekazywanie jakiejś ciekawej historii - pomagają zrozumieć i opisać świat, przekazują wzorce postępowania, wychowują. Taka jest również baśń zrealizowana w czeskocieszyńskim teatrze."Złotowłosa" traktuje o tym, że zawsze mamy wybór. Baśń teatralna czeskiego poety Josefa Kainara wykorzystuje szereg wątków romantyki europejskiej głoszących konieczność harmonii człowieka ze światem natury i przyrody. Sztuka dla dzieci pt. "Złotowłosa", napisana przez Kainara w 1953 roku, jest kompilacją przynajmniej dwóch baśni braci Grimm - "Złotowłosej" i "Królowej pszczół", łączoną z elementami czeskiego folkloru i humoru.

źródło: DK Chwałowice, fot. z arch. Scena Polska Teatru Cieszyńskiego


"Złotowłosa" w Rybniku-Chwałowicach - wygraj podwójną wejściówkę

Mamy dla Was pięć podwójnych wejściówek na baśniowy spektakl w Domu Kultury Chwałowice (Rybnik, ul. 1 Maja 91B, 24.04.2016, godz. 16.00). Wystarczy Polecić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (niebieski przycisk poniżej) oraz w komentarzu podać link do swojego profilu. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 21 kwietnia do godz. 12.00.


Fragmenty przedstawienia można zobaczyć poniżej: