Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Mniejszość Niemiecka odcina się od polityki Anny Ronin

18.04.2016 11:28 | 3 komentarze | web

- Jej aktywność polityczna nie tylko nie sprzyja działalności Mniejszości Niemieckiej w powiecie raciborskim, ale również prowadzi do działań szkodliwych wobec jej wizerunku społecznego - pisze Waldemar Świerczek, szef DFK w powiecie raciborskim.

Mniejszość Niemiecka odcina się od polityki Anny Ronin
Anna Ronin, Waldemar Świerczek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oświadczenie Mniejszości Niemieckiej Powiatu Raciborskiego w sprawie polityki Anny Ronin

Zarząd Powiatowy Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego (DFK) z siedzibą w Raciborzu przy ul. Kozielskiej 5 oraz Przewodniczący Kół Terenowych DFK w powiecie raciborskim oświadczają, iż nie akceptują i nie biorą jakiegokolwiek udziału w działaniach politycznych pani Anny Ronin, radnej Miasta Racibórz. Niniejsze stanowisko zostało wypracowane oraz jednogłośnie przegłosowane przez wszystkich Przewodniczących Kół Terenowych DFK, biorących udział w zebraniu powiatowym dnia 11 kwietnia 2016 roku.

Radna Miasta Racibórz, Anna Ronin aktualnie nie poddaje żadnym konsultacjom swoich działań w życiu publicznym. Jej aktywność polityczna nie tylko nie sprzyja działalności Mniejszości Niemieckiej w powiecie raciborskim, ale również prowadzi do działań szkodliwych wobec jej wizerunku społecznego.

Ubolewamy także, że pani Anna Ronin nie spełniła pokładanych w niej nadziei i nie dopełniła obietnic, które przedłożyła jako osoba kandydująca do struktur samorządowych Miasta Racibórz z poparciem środowiska Mniejszości Niemieckiej.

Z poważaniem
Przewodniczący Kół Terenowych DFK w powiecie raciborskim
Zarząd Powiatowy DFK Racibórz
Przewodniczy Zarządu Powiatowego DFK Racibórz, Waldemar Świerczek


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz