Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Wkrótce finał Młodzieżowego Lidera Biznesu 2016

16.04.2016 08:00 | 0 komentarzy | ż

Wielkimi krokami zbliża się finał „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2016” - konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Wkrótce finał Młodzieżowego Lidera Biznesu 2016
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsięwzięcie, którego celem jest promocja przedsiębiorczości i rozwijanie umiejętności ekonomicznych, zostanie rozstrzygnięte 21 kwietnia w Żorach. To już piąta edycja konkursu obejmującego swoim zasięgiem cały Subregion Zachodni Województwa Śląskiego. Raciborska Izba Gospodarcza jest partnerem projektu.

Finał tegorocznej edycji „Młodzieżowego Lidera Biznesu” odbędzie się 21 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Zamiejscowego Wydziału Górnośląskiej Szkoły Handlowej w Żorach (Aula II, ul. Boryńska 2, 44-240 Żory).

Do III etapu zakwalifikowało się 8 uczestników. Powiat raciborski reprezentować będą dwie osoby. Jedna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz jedna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Podczas pierwszej części finałowych zmagań uczniowie zaprezentują swoje prace projektowe, przygotowane w II etapie konkursu. Ocenie podlegać będzie zarówno umiejętność publicznego wystąpienia, zaprezentowania swojego autorskiego pomysłu, jak również forma prezentacji. W drugiej części konkursu każdy z uczestników odpowie na trzy pytania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu.

W tym roku główną wygraną Konkursie będzie iPad Apple oraz bezpłatny rok na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Dodatkowo, zwycięzca otrzyma nagrodę specjalną od prof. Jerzego Buzka, który sprawuje patronat honorowy nad wydarzeniem.

Organizatorem konkursu jest Żorska Izba Gospodarcza. Partnerem Głównym projektu jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., zaś jego Partnerem Naukowym - Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Partnerami Organizacyjnymi przedsięwzięcia są: Śląskie Partnerstwo Gospodarcze, Urząd Miasta Rybnik i firma Blueform. Partnerem projektu dla przedsiębiorczej młodzieży jest także Raciborska Izba Gospodarcza.

źródło: RIG