Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Mężczyzna został bez opieki. Pomogli strażnicy miejscy

14.04.2016 11:09 | 0 komentarzy | acz

W miniony piątek patrol straży miejskiej został poproszony o zaopiekowanie się niepełnosprawnym mężczyzną, gdyż jego siostra została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Mężczyzna został bez opieki. Pomogli strażnicy miejscy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mężczyzna wymagał stałej opieki, więc nie mógł pozostać sam w domu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może zostać przyjęty do Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. Żużlowej w Rybniku, jednak wystąpił problem z transportem. Strażnicy dowiedzieli się od pracownika opieki społecznej, że do przewiezienia osoby niepełnosprawnej, niezbędne jest wystawienie dyspozycji do przewozu przez lekarza.

Strażnicy skontaktowali się z pracownikiem przychodni pełniącej dyżur w piątkowe popołudnie i dzięki zaangażowaniu pielęgniarki środowiskowej oraz jednego z lekarzy udało się załatwić szereg formalności, niezbędnych do zorganizowania transportu. Pielęgniarka środowiskowa zajęła się przygotowaniem lekarstw, które musiał regularnie zażywać mężczyzna. Po około 3 godzinach mieszkańca Rybnika udało się przetransportować do placówki, w której została mu udzielona niezbędna pomoc. Funkcjonariusze zamknęli mieszkanie, a klucze przekazali pracownikom opieki społecznej.