Poniedziałek, 23 lipca 2018

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Czy to będzie „dobra zmiana”? Stanisław Jaszczuk szefem państwowej agencji rolniczej

14.04.2016 06:50 | 0 komentarzy | acz

Kojarzony z mieszkaniówką i sportem Stanisław Jaszczuk z PiS odnalazł się w rolnictwie. Były rybnicki radny został szefem rybnickiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czy to będzie „dobra zmiana”? Stanisław Jaszczuk szefem państwowej agencji rolniczej
Stanisław Jaszczuk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ważne doświadczenie

Stanisław Jaszczuk dopiero zaczyna swoją przygodę z rolnictwem. Przez lata był rybnickim radnym z ramienia PiS, pełnił nawet funkcje przewodniczącego rady. Równocześnie był prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej RYF, potem Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Działacz Solidarności i prezes klubu sportowego. Choć bez wątpienia wszechstronny, nijak związany z problemami rolników. Co więc zadecydowało o jego wyborze na stanowisko kierownika biura powiatowego ARiMR w Rybniku?  Jak tłumaczy, Paweł Gliński z śląskiego oddziału ARiMR, o wyborze na stanowisko kierownika biura przesądziło: obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe i niekaralność… Poprzeczka nie była ustawiona wysoko i podobne wymagania spełnia wielu bezrobotnych zarejestrowanych w rybnickim urzędzie pracy, dlaczego więc Jaszczuk? – Poza  spełnieniem formalnych ustawowo wymagań, p. Stanisław Jaszczuk posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych – uzupełnia Gliński.

Na czas nieokreślony

O pensji szefa biura ARiMR bezrobotni mogą pomarzyć. Jak ustaliliśmy, wynagrodzenie zasadnicze na stanowisku kierownika biura powiatowego mieści się w przedziale od 3366 zł do 8400 zł. Na stanowisku tym ustalony jest również dodatek funkcyjny, który mieści się w przedziale od 562 zł do 880 zł. Stanisław Jaszczuk został powołany na stanowisko Kierownika Rybnickiego BP ARiMR z dniem 17 lutego 2016 r. na czas nieokreślony. Do czasu powołania na Kierownika BP w Rybniku Stanisława Jaszczuka, pełniącym czasowo obowiązki kierownika był Marek Kolorz. – Mając na uwadze interesy Agencji oraz prawo doboru pracowników w sposób zapewniający najlepsze wykonywanie realizowanych zadań, Dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego, kierujący i odpowiadający za całokształt działalności oddziału regionalnego, zdecydował o cofnięciu Markowi Kolorzowi pełnienia obowiązków Kierownika Biura Powiatowego w Rybniku – tłumaczy Paweł Gliński. Co na to sam Stanisław Jaszczuk? – Choć chciałbym się wypowiedzieć, naprawdę nie mogę. Takie mamy przepisy, że kontaktami z mediami zajmuje się oddział w Katowicach i centrala – ucina świeżo upieczony szef rybnickiego biura ARiMR.

(acz)

Ludzie:

Stanisław Jaszczuk

Stanisław Jaszczuk

Radny Miasta Rybnik.