Poniedziałek, 25 maja 2020

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

PWSZ Racibórz ma nowe logo i kanclerza

13.04.2016 14:00 | 0 komentarzy | ma.w

Joanna Sokołowska - Moskwiak jako nowy rzecznik prasowy uczelni pokazała mediom zmienione logo PWSZ i poinformowała o zmianie na stanowisku kanclerza placówki. - Dotychczasowy był odpowiedni na czas pokoju ale obecnie mamy warunki wojenne i nowe potrzeby - podkreśliła.

PWSZ Racibórz ma nowe logo i kanclerza
Dr inż. arch. Joanna Moskwiak - Sokołowska poinformowała o zmianach na raciborskiej PWSZ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dr inż. arch. Moskwiak - Sokołowska jest dyrektorem Instytutu Architektury. Odpowiada też za kontakty z otoczeniem raciborskiej uczelni więc powierzono jej funkcję rzecznika prasowego. Lokalnym mediom zaprezentowała 13 kwietnia nowe logo PWSZ. Zmieniło się po 15 latach. - Poprzednie było niezrozumiałe i pompatyczne. Nie kojarzyło się z nowoczesnością a przeciez uczelnia to młodość i pasja - uważa J. Sokołowska - Moskwiak. Nowe logo szkoły wyłoniono w ogólnopolskim konkursie. Jego autorem jest Marta Urbańska doktoranktka z uniwersytetu poznańskiego. W konkursie zaproponowano 16 prac.

Na PWSZ doszło do istotnej zmiany kadrowej. Decyzją senatu PWSZ odwołano Cezarego Raczka z funkcji kanclerza. W wyniku konkursu 5 kwietnia wybrano na to stanowisko dr mgr inż. Janusza Farona. Spośrod trojga kandydatów wykazał się najwyższymi kompetencjami - tłumaczyła J. Moskwiak - Sokołowska. Faron to jej były podwładny z instytucie. Ma kierować kadrami uczelni, zarządzać jej budynkami i pozyskiwać środki zewnętrzne.

Więcej o nowościach w PWSZ Racibórz napiszemy w Nowinach Raciborskich, wydaniu z 19 kwietnia.