Poniedziałek, 15 lipca 2019

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Rozstrzygnięcie konkursu "Mój wymarzony zawód"

12.04.2016 13:46 | 0 komentarzy | żet

Spośród 61 prac jury wybrało sześć, których autorzy wygrali notebooka, smartfona, kamerę sportową oraz bony do wykorzystania w sieci EMPiK.

Rozstrzygnięcie konkursu "Mój wymarzony zawód"
Emilia Dróżdż zwyciężyła w konkursie Nowin "Mój wymarzony zawód"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zorganizowanym przez Wydawnictwo Nowiny konkursie wzięło udział 61 gimnazjalistów z regionu. Wykonali oni prace na temat zawodu, który chcieliby wykonywać w przyszłości. Wybrali różnorakie formy wypowiedzi, od albumów, przez rysunki i plakaty, multimedialne prezentacje, strony internetowe, filmy, wypracowania, na artystycznych instalacjach i gipsowym odlewie kończąc.

Oceny prac pod kątem zgodności z celami i tematyką konkursu, oryginalności, kreatywności i estetyki wykonania dokonało jury w składzie: Arkadiusz Gruchot (prezes Wydawnictwa Nowiny), Katarzyna Maciejowska (Nowiny Lajf), Paweł Okulowski (red. nacz. portalu Nowiny.pl), Roman Okulowski (grafik, specjalista DTP) oraz Wojtek Żołneczko (dziennikarz portalu Nowiny.pl oraz „Nowin Raciborskich”). Obrady trwały kilka godzin. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

1. Emilia Dróżdż – wymarzony zawód: charakteryzatorka, nagroda: notebook Dell Inspiron 15,6”,

2. Michał Bańczyk – wymarzony zawód: reżyser, nagroda: smartfon Samsung Galaxy S5 Neo,

3. Sandra Muzykant – wymarzony zawód: stomatolog, nagroda: kamera sportowa Ricoh WG-M.

Wyróżnienia (bony o wartości 100 zł każdy do wykorzystania w sieci EMPiK):

  • Paulina Banoś – wymarzony zawód: cukiernik,
  • Wiktoria Gensty – wymarzony zawód: lekarz,
  • Martyna Kamińska – wymarzony zawód: fotograf.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12.00 w siedzibie Wydawnictwa Nowiny przy ul. Zborowej 4 w Raciborzu.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, gratulujemy inwencji i talentów oraz życzymy spełnienia zawodowych marzeń!

żet


Konkurs „Mój wymarzony zawód” jest częścią realizowanego przez Wydawnictwo Nowiny projektu „Czas na zawodowców”, którego głównym celem jest zachęcanie młodzieży do zdobywania zawodów i kompetencji odpowiadających potrzebom współczesnego, lokalnego rynku pracy. Partnerami projektu są: Eko-Okna, Mieszko, RAFAMET, RAFAKO.