Czwartek, 22 sierpnia 2019

imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii

RSS

"Mokre" Zagrody. Deszczówka do wymiany?

03.04.2016 06:53 | 0 komentarzy | ma.w

Eksperci sugerują, by w dzielnicy Nowe Zagrody wymienić kanalizacją deszczową. Tu widzą przyczynę zalewania piwnic na osiedlu domów jednorodzinnych.

"Mokre" Zagrody. Deszczówka do wymiany?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Propozycja zmian jaką przedstawili urzędowi wynajęci eksperci wydaje się na Batorego dość kosztowna. – Chodzi o wymianę całej kanalizacji deszczowej w Nowych Zagrodach. Nakłady gromne, idące w miliony złotych – informuje prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Działająca obecnie w dzielnicy infrastruktura kanalizacyjna jest częściowo jeszcze przedwojenna. Obok niej istnieje wiele odcinków sieci zbudowanej stosunkowo niedawno.

– W Nowych Zagrodach pojawiło się na przestrzeni lat sporo nowej zabudowy. Wybrukowano wiele placów. Analizujemy z szefostwem wodociągów temat zmian w tym rejonie – wyjaśnia włodarz. Zamierza skupić się na rozwiązaniach na które będzie stać samorząd. Przypomina, że teza o złym odprowadzaniu wód deszczowych funkcjonowała w dyskusji o problemie z zalewanymi piwnicami od samego początku. – Deszczówka ogólnie jest sprawna ale dłuższe opady powodują w tym rejonie problemy – kończy Lenk.

Jeszcze nie wiadomo kiedy magistrat podzieli się wiedzą i planami wobec dzielnicy z jej mieszkańcami. Średnio raz do roku tamtejsi raciborzanie spotykają się z prezydentem by poruszyć „mokry” problem w swoich domach.

(ma.w)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.