Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Szef NFZ z wizytą w starostwie - rozmowy o szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach

01.04.2016 15:56 | 4 komentarze | tora

Starosta Ireneusz Serwotka i wicestarosta Grzegorz Kamiński spotkali się dzisiaj z dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.

Szef NFZ z wizytą w starostwie - rozmowy o szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jerzy Szafranowicz przyjechał do Wodzisławia Śląskiego na zaproszenie władz powiatu. Szef śląskiego oddziału NFZ zadeklarował gotowość współpracy w zakresie rozwiązania problemów Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim. – Jako płatnik zajmujący się finansowaniem świadczeń zdrowotnych, nie możemy ingerować w sprawy dotyczące wewnętrznej organizacji powiatowych szpitali, ale mając na uwadze dobro pacjentów, będziemy się przyglądać zmianom zachodzącym w PPZOZ w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim – powiedział dyrektor Jerzy Szafranowicz.

Nie rozmawiano jednak tylko o bieżącej sytuacji, ale również o wyzwaniach, szansach i perspektywach dla lokalnej służby zdrowia. Stąd pomysł przeprowadzenia diagnozy, która dałaby odpowiedź na pytanie, jakie potrzeby w zakresie usług zdrowotnych nie są zaspakajane w powiecie wodzisławskim w stopniu wystarczającym, a w których obszarach działalności medycznej mamy do czynienia z przewagą podaży nad popytem. W tym celu przydatne są dane, jakimi dysponuje śląski NFZ, a których udostępnienie już zadeklarował dyrektor Szafranowicz.