Niedziela, 24 września 2017

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

MZK pochwaliło się nowymi autobusami

30.03.2016 17:18 | 0 komentarzy | tora

25 nowoczesnych autobusów scania citywide i 14 solarisów new urbino zaprezentował dziś w Jastrzębiu Międzygminny Związek Komunikacyjny.

MZK pochwaliło się nowymi autobusami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W uroczystym przekazaniu najnowocześniejszych autobusów wzięli udział przedstawiciele firm Warbus i PKM realizujących kontrakt na obsługę linii, członkowie zarządu MZK, na czele z przewodniczącym Danielem Wawrzyczkiem, a także samorządowcy z regionu.

Firmę Scania reprezentował dyrektor generalny Scania Polska Harald Woitke, natomiast producenta pojazdów Solaris Wiesław Cieśla, pełnomocnik zarządu ds. klientów kluczowych. Panowie zgodnie podkreślali, że nawet w wielkich aglomeracjach miejskich rzadko się zdarza, by jednorazowo wprowadzano do użytku tak dużą liczbę nowych autobusów.

- Mamy do dyspozycji autobusy najwyższej światowej klasy. Mam nadzieję, że w pełni spełnią one oczekiwania pasażerów - mówił Stanisław Słowiński, prezes PKM Jastrzębie. W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele firmy Warbus, głównego wykonawcy kontraktu, licząc na owocną współpracę w ramach MZK przez kolejne 9 lat obowiązywania umowy.

Nowe autobusy pojawią się na ulicach Jastrzębia i okolic, a także na trasach do Pawłowic, Żor i w kierunku Mszany. Już wiadomo, że linie E-3 z Jastrzębia do Rybnika przez Wodzisław obsługiwała będzie firma Warbus wykorzystując w tym celu najnowocześniejsze scanie citywide.

Przypomnijmy, że nowe autobusy pojawią się w przyszłym roku także na terenie powiatu wodzisławskiego.

Poświęcenia pojazdów dokonał ks. Waldemar Maciejewski.