środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Rada Miasta Racibórz szykuje się do wejścia na wizję

29.03.2016 06:40 | 3 komentarze | ma.w

– Rozważamy videorejestrację sesji – przyznaje przewodniczący Henryk Mainusz. Byłoby to spełnienie postulatów opozycji, która już ponad rok domaga się by posiedzenia raciborskiej rady były na żywo dostępne w internecie.

Rada Miasta Racibórz szykuje się do wejścia na wizję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy zobaczymy radnych na ekranach telewizorów czy komputerów zależy od kosztów. Ich wstępne rozeznanie przyniosło spotkanie z miejscową kablówką. Wiadomo, że wydatki na transmisje telewizyjne nie należą do najniższych. Mowa jest o kwocie 3 tys. zł za sesję. Szef rady zamierza jeszcze pogłębić wiedzę w tym zakresie. – Jeszcze nie wiemy w jakiej formie będzie pokazywana sesja, na ile kamer. Kwestię wykonania transmisji czy rejestracji video nie planuję szybciej niż po wakacjach. Oczywiście na wszystkie innowacje zgodzić musi się rada w stosownym głosowaniu – zdradza H. Mainusz.

Również po okresie letnim należy spodziewać się rozstrzygnięcia kwestii nowej formuły pracy radnych, którzy mają zrezygnować z papieru na rzecz tabletów albo laptopów. Ten kierunek już określili w lutym. Trwa analiza kosztów przedsięwzięcia i wyboru sprzętu do obsługi.

Transmitowanie obrad i korzystanie z elektronicznych wersji dokmentów od początku bieżącej kadencji rady postuluje opozycja.

(m)

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.