Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

W Nędzy można już pobrać wniosek do programu 500+

24.03.2016 14:06 | 0 komentarzy | (q)

Od 1 kwietnia można składać wnioski do programu „Rodzina 500 plus”, ale w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nędzy można je pobrać już teraz. Należy pamiętać o zmianie siedziby GOPS.

W Nędzy można już pobrać wniosek do programu 500+
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W nędzańskim GOPS dużych kolejek jeszcze nie ma, ale wniosek warto pobrać wcześniej, żeby mieć czas na spokojne wypełnienie i jak najszybsze złożenie.

Wnioski o 500 zł na dziecko wydawane są w Nędzy już od 15 marca, ale przyjmowane będą dopiero od 1 kwietnia. Trzeba pamiętać, że GOPS ma trzy miesiące na wypłatę pierwszych świadczeń z wyrównaniem od kwietnia.

- Wypełnienie wniosku nie jest skomplikowane. Oczywiście w razie trudnosci i wątpliwości, służymy pomocą - mówi kierownik GOPS w Nędzy Bożena Polaczek.

Wnioski na dniach będą też dostępne w wersji elektronicznej na stronie www.gopsnedza.pl.

Dokumenty będą przyjmowane w formie papierowej - dostarczając osobiście do siedziby GOPS albo wysyłając pocztą, a także w formie elektronicznej (przez internet) - poprzez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), poprzez Portalu Emp@tia, za pośrednictwem ePUAP, za pośrednictwem wybranych systemów bankowości elektronicznej.

Szacuje się, że 466 rodzin zamieszkałych w gminie Nędza złoży wnioski o świadczenia. Jednak prawdziwą liczbę uprawnionych do świadczeń będzie można określić dopiero w trakcie funkcjonowania programu. Ze wstępnych szacunków wynika, że do rodzin z terenu gminy co miesiąc w ramach programu będzie trafiać ponad 230 tys. zł.

Ważne, by pamiętać o zmianie siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nędzy. Z budynku urzędu gminy przy ul. Jana III Sobieskiego przeniósł się na ul. Leśną 1 (przy ZSG w Nędzy).

Na piętrze budynku działa rodzinkowy dom dziecka, a parter zajmuje właśnie GOPS. Kilka ostatnich tygodni trwały prace adaptacyjne. Znalazło się tam wystarczająco dużo miejsca dla biur ośrodka, księgowości, kasy i magazynu rządowego programu wsparcia żywnościowego. W dalszej perspektywie planuje się też remont elewacji.

- Możliwości lokalowe pozwoliły na rozdzielenie działu świadczeń rodzinnych od świadczeń pomocy społecznej - mówi kierownik GOPS.

Numer telefonu do GOPS w Nędzy pozostał bez zmian: 32 410 20 50, a także uruchomiono dodatkowy numer: 32 414 72 37.