Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Karuzela, kolejka i wielkie jajo, czyli Jarmark Wielkanocy w Raciborzu [ZDJĘCIA]

19.03.2016 14:21 | 1 komentarz | żet

Koszyczki na święconkę, pisanki, świąteczne obrusy i ozdoby, do tego słodycze, wędliny, miody, kwiaty a nawet wędzone ryby - w tym wszystkim do woli mogą przebierać odwiedzający Jarmark Wielkanocny w Raciborzu mieszkańca miasta i turyści.

Karuzela, kolejka i wielkie jajo, czyli Jarmark Wielkanocy w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jarmark rozpoczął się w sobotę 19 marca. Pomiędzy uginającymi się od produktów rękodzielniczych i wyrobów regionalnych straganami przechadzają się świąteczni przebierańcy w asyście Raciborka. Chętnie pozują do zdjęć, z czego ochoczo korzystają najmłodsi raciborzanie. Dla nich przeznaczone są również dodatkowe atrakcje - wiktoriańska karuzela oraz kolejka.

Jarmark Wielkanocny to nowość w Raciborzu. Pierwsza edycja imprezy potrwa do 25 marca. Oprócz jego stałych atrakcji, zaplanowano również dodatkowe. 19 marca o godz. 14.00 rozpoczną się warsztaty rękodzieła dla dzieci. W tym samym czasie najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w poszukiwaniu ukrytych na rynku wielkanocnych jaj.

W niedzielę 20 marca od godz. 11.00 do godz. 17.00 będzie można wziąć udział w warsztatach robienia palm. Na godz. 14.00 zaplanowano występ Zespołu Pieśni i Tańca im. Joli Rymszy. Tego dnia również będzie można spróbować swoich sił w poszukiwaniu wielkanocnych jaj (godz. 15.30). Atrakcje weekendu zwieńczy występ chóru gosp "Gods Property" (z ang. Własność Boga, początek o godz. 16.00).