Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

GOPS w Nędzy zmienia siedzibę

16.03.2016 14:20 | 0 komentarzy | ż

Ważna informacja dla mieszkańców gminy Nędza. 21 marca Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nędzy zmieni siedzibę. Z budynku urzędu gminy przeniesie się na ul. Leśną 1.

GOPS w Nędzy zmienia siedzibę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na piętrze budynku przy ul. Leśnej działa rodzinkowy dom dziecka, a parter zajmie właśnie GOPS. Kilka ostatnich tygodni trwały prace adaptacyjne. Znalazło się tam wystarczająco dużo miejsca dla biur ośrodka, księgowości, kasy i magazynu rządowego programu wsparcia żywnościowego. W dalszej perspektywie planuje się też remont elewacji.

Możliwości lokalowe pozwalają na rozdzielenie działu świadczeń rodzinnych od świadczeń pomocy społecznej.  

Od 1 kwietnia GOPS zajmie się obsługą programu 500+. Szacuje się, że 466 rodzin zamieszkałych w gminie Nędza złoży wnioski o świadczenia. Jednak prawdziwą liczbę uprawnionych do świadczeń będzie można określić dopiero w trakcie funkcjonowania programu.

Ze wstępnych szacunków wynika, że do rodzin z terenu gminy co miesiąc w ramach programu będzie trafiać ponad 230 tys. zł.

Wnioski przyjmowane będą od 1 kwietnia. GOPS na ich rozpatrzenie będzie miał trzy miesiące. - Mieszkańcy nie będą musieli się spieszyć ze składaniem wniosków. Świadczenia będą wypłacane z wyrównaniem - informuje Bożena Polaczek, kierownik GOPS w Nędzy.

Przypomnijmy, że świadczenie przysługuje na: każde drugie i kolejne dziecko bez względu na dochody rodziny, na pierwsze dziecko, jeśli dochód na osobę nie przekracza 800 zł albo 1200 zł, jeśli którekolwiek z dzieci w rodzinie jest niepełnosprawne.

Zasiłek przysługuje osobom uprawnionym (rodzice, opiekunowie) do momentu ukończenia przez każde dziecko 18-stego roku życia.

źródło: UG Nędza