Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Gwiazdka Serc - przekazanie zebranych środków potrzebującym

10.03.2016 07:20 | 0 komentarzy | ż

Ponad 31 tys. zł - tyle zebrano podczas XV edycji Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc. Cała kwota trafiła do potrzebujących osób z powiatu raciborskiego i gmin ościennych. W środę, 9 marca w Hotelu Racibor odbyło się uroczyste przekazanie uzbieranych pieniędzy.

Gwiazdka Serc - przekazanie zebranych środków potrzebującym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niezmiennie od 15 lat idea przyświecająca Koncertowi Charytatywnemu Gwiazdka Serc jest taka sama - uzbierać jak największą kwotę i przekazać ją potrzebującym. - Ostatnia, XV edycja Gwiazdki wypadła wspaniale. Padł kolejny rekord kwotowy. Udało nam się uzbierać 31 tys. zł. Dopisali sponsorzy, widownia i oczywiście artyści - amatorzy, bez których koncert nie mógłby się odbyć - mówił Konrad Migocki, wiceprezes Raciborskiej Izby Gospodarczej podczas uroczystego przekazania środków w Hotelu Racibor.

Uzbierana kwota została rozdysponowana między tymi, którzy pomocy najbardziej potrzebują. Wsparcie otrzymali: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM” na wyposażenie sali do terapii i zabawy dla dzieci z autyzmem. - Cieszymy się z przekazanych nam pieniędzy. Jesteśmy stowarzyszeniem działającym non profit, dlatego każda złotówka bardzo nam się przydaje. Przed nami duży i kosztowny remont sal zabawowo- dydaktycznych dla naszych dzieci, więc pieniądze z Gwiazdki bardzo się przydadzą. Dziękujemy - mówiła Katarzyna Maciejska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM”.

Następnie przekazano środki na zabiegi rehabilitacyjne dla 11 wychowanków szkół i przedszkoli z Raciborszczyzny i powiatów ościennych. Dzięki Gwiazdce Serc uda się sfinansować podopiecznym z Zespołu Szkół Specjalnych obóz sportowo - kondycyjny. Ponadto sfinansowane zostaną ciepłe posiłki dla najuboższych uczniów z raciborskich szkół podstawowych. Natomiast najzdolniejsi uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i 2 otrzymają stypendia naukowe.

- Zarówno Rada Nadzorcza, jak i Zarząd Eko Okien chętnie wspierają tego typu akcje charytatywne. Wychodzimy z założenia, że warto pomagać potrzebującym. Jesteśmy dużą firmą, zatrudniającą sporą liczbę pracowników i być może wśród nich są osoby, które skorzystają z tej pomocy. Pamiętajmy, że warto pomagać, bo dobro do nas wraca - przekonywała Bronisława Harnyś, Dyrektor ds. Finansowych, członek Zarządu Eko Okna S.A.

Warto przypomnieć, że do tej pory udało się uzbierać łącznie ponad 380 tysięcy zł. Co roku, z inicjatywy Raciborskiej Izby Gospodarczej, tuż przed świętami Bożego Narodzenia na deskach Raciborskiego Centrum Kultury organizowane jest wyjątkowe wydarzenie. Uczestniczą w nim przedstawiciele raciborskiego świata biznesu, kultury, polityki, którzy wcielają się w rolę artystów, prezentujących swoje różnorakie talenty m. in. muzyczne, taneczne, aktorskie, czy kabaretowe. Wszyscy robią to w ramach wolontariatu. Za każdym razem dopisuje publiczność, która gromkimi brawami nagradza występujących na scenie. I to właśnie cały dochód ze sprzedaży biletów -cegiełek, jak i dobrowolnych datków w całości przeznaczany jest na cel charytatywny. - Idea Gwiazdki Serc, była taka, aby to przedsiębiorcy wystąpili na scenie i chcemy ją kontynuować. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, chętnie wprowadzamy trochę świeżości w repertuar koncertu, zapraszając m. in. profesjonalnych artystów, ale chcemy, aby kolejne edycje zachowały dotychczasowy schemat - przyznał Konrad Migocki. - Dla przedsiębiorców czas to pieniądz, więc przekażmy trochę tych pieniędzy potrzebującym i spotkajmy się na jednej scenie w nieco innych charakterze niż na co dzień - zachęcał do udział w kolejnych koncertach wiceprezes RIG.

Sponsorzy XV edycji „Gwiazdki Serc”:

- Bank Spółdzielczy w Raciborzu,

- ING Bank Śląski S.A. oddział w Raciborzu,

- Starostwo Powiatowe w Raciborzu,

- Miasto Racibórz,

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu,

- Przedsiębiorstwo Majnusz,

- RAFAKO S.A.,

- Armex Automatyka sp. z o.o.,

- JP Telebim,

- Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe Koltech,

- Eko - Okna S. A.,

- Nadleśnictwo Rudy Raciborskie,

- Elektro - Ster Sp. z o.o.,

- Przedsiębiorstwo Rolno - Przemysłowe Agromax Sp. z o.o.,

- Spółdzielnia Meblarska Rameta,

- Admar Sp.J. Izabela Hampel Piotr Hampel,

- Pracownia Reklam Retex S.C. Andrzej Jedz & Jan Machnik,

- Nexans Power Accessories Poland sp. z o.o.,

- Global Sp. z o.o.,

- Browar Zamkowy Sp. z o.o.,

- Hotel Racibor,

- Zakład Budowlano-Metalowy Klaudiusz Głombik.

źródło: RIG