Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Zarząd powiatu: dyrektor Capek dalej ponosi odpowiedzialność za szpitale

09.03.2016 18:02 | 5 komentarzy | tora

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zarząd powiatu wodzisławskiego po dzisiejszym posiedzeniu wydał komunikat w sprawie sytuacji w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. 

Zarząd powiatu: dyrektor Capek dalej ponosi odpowiedzialność za szpitale
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W komunikacie czytamy: ...... Na chwilę obecną Zakładem zarządzają umocowani pełnomocnicy, a zgodnie z informacją przekazaną przez jednego z nich – panią Michalinę Rogalę – szpitale funkcjonują bez zakłóceń, świadcząc usługi medyczne dla mieszkańców w normalnym trybie. Zarząd Powiatu zapewnia o swoim wsparciu dla osób, które aktualnie kierują działalnością Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Odnosząc się do pytań, Zarząd Powiatu Wodzisławskiego wyjaśnia, iż zgodnie z przepisami nie ma możliwości nieprzyjęcia oświadczenia pani dyrektor Bożeny Capek o wypowiedzeniu umowy o pracę. Jest to indywidualne i jednostronne oświadczenie woli pani dyrektor. Oznacza to, iż zgodnie z Kodeksem pracy oraz obowiązującą umową o pracę – jeżeli nie zaistnieją inne okoliczności – pani Bożena Capek pozostaje dyrektorem PP ZOZ do 30 czerwca 2016 r. i do tego czasu jako osoba kierująca samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej ponosi pełną odpowiedzialność za jego funkcjonowanie.

Zarząd Powiatu będzie na bieżąco monitorował sytuację w PP ZOZ i w razie potrzeby – w granicach swoich kompetencji – reagował."

Ludzie:

Bożena  Capek

Bożena Capek

Była dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach