Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Kultura

Małgorzata Kidawa-Błońska w Raciborzu. Zobaczyła Wenus, mumię i Ofkę

08.03.2016 13:44 | 0 komentarzy | ma.w

Wicemarszałek Sejmu RP i znany polityk Platformy Obywatelskiej przyjechała na zaproszenie posłanki Gabrieli Lenartowicz. Ta oprowadziła ją po miejscowe Muzeum aby w Dniu Kobiet opowiedzieć o trzech kobietach, prezentowanych w muzealnych zbiorach. - Największe wrażenie zrobiła na mnie figurka Wenus, zachowana mimo upływu wielu tysięcy lat - podkreślała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska w Raciborzu. Zobaczyła Wenus, mumię i Ofkę
Wicemarszałek Małgorzata Kidawa - Błońska zwiedziła raciborskie Muzeum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gabriela Lenartowicz zaprosiła panią wicemarszałek by ta spotkała się z aktywnymi mieszkańkami ziemi raciborskiej. - Porozmawiamy w gronie zaproszonych gości o tym jak osiągnąć sukces w życiu publicznym - wyjaśniła posłanka PO.

Czego doświadczona w polityce Kidawa-Błońska życzy swojej koleżance z klubu, debiutującej w polityce parlamentarnej? - Przede wszystkim uporu w realizacji celów i ludzkiego zaufania - zaznaczyła.

Po Muzeum oprowadzali gościa także dyrektor placówki Joanna Muszała-Ciałowicz oraz prezydent Raciborza Mirosław Lenk. M. Kidawa-Błońska pytała go czy dobrze mu się współpracuje z kobietami na kierowniczych stanowiskach. - Nie mam z tym problemu - uśmiechał się Lenk. Stwierdził, że męski świat zdominował radę miasta ale urząd, którym zarządza jest już pełen kobiet.


Czytaj także

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.