Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Grzegorz Schetyna: Gdzie nie spojrzeć władza PiS tworzy jakiś kłopot

08.03.2016 08:57 | 11 komentarzy | ma.w

- PiS jest predystynowany do tworzenia tematów, którymi Polacy będą się zajmować. My będziemy to wszystko koordynować i będziemy o tym rozmawiać. To będzie nasza odpowiedź na złe pomysły rządowe - mówił lider PO Grzegorz Schetyna, goszcząc 7 lutego w Raciborzu u posłanki Gabrieli Lenartowicz.

Grzegorz Schetyna: Gdzie nie spojrzeć władza PiS tworzy jakiś kłopot
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szansę dla Platformy G. Schetyna dostrzega we "wspólnocie pomysłów i wspólnocie zaangażowania" w opiniowaniu pomysłów rządowych. W Raciborzu poprzez otwarcie biura poselskiego nowej posłanki partia Schetyny zaczęła nowy rozdział "platformianej, polskiej rzeczywistości". Stąd lider Platformy udał się do Krakowa na otwarcie Klubu Debaty Obywatelskiej. - To przestrzeń do rozmów o ważnych sprawach dla Polski - podkreślił.

- Zależy mi na tym aby Platforma wróciła do powiatów, do miast. Żeby potrafiła słuchać ludzi. Jesteśmy w opozycji i to najlepszy czas do tego - mówił mediom w Raciborzu. Nowe biuro Gabrieli Lenartowicz uznał za dobre miejsce do spotkań, wysłuchania ludzi i kontaktu z nimi. Zapewnił, że biuro umożliwi kontakt z posłami i senatorami PO. - Będziemy zawsze blisko ludzi - stwierdził.

Choć Schetyna przyznał, że w Raciborzu nie bywa dość często to z tych rzadkich pobytów ma dobre wspomnienia.

Lider partii odniósł się do pytania czy nowe biuro poselskie utworzone w formie Strefy Obywatelskiej to odpowiedź na potrzeby społeczne czy bardziej pomysł PO dla samej siebie?

- Jeżeli nie będzie dobrych pomysłów Platformy to nie będziemy dobrze zmieniać rzeczywistości. Nie będziemy gotowi do wygrania wyborów, do powrotu do władzy. Ludzie pomogą nam utworzyć przestrzeń obywatelskiej aktywności. Aktywność w kampanii wyborczej nie wystarcza, trzeba jej na co dzień - oznajmił G. Schetyna.

Od czego powinno zacząć Platforma Obywatelska? - Od tworzenia rozmów na temat lokalnych konieczności i oczekiwań. Jak usprawniać tą dobrą, dotychczas dobrze funkcjonującą współpracę między administracją rządową a samorządową? Jak walczyć o środowisko bo to jest ważny problem Śląska. Jeśli ludzie powiedzą nam co można tu zrobić lepiej to sprawniej napiszemy program dla Śląska, dla Raciborza by ich problemy rozwiązywać - zapewnił polityk Platformy.

Zdaniem Schetyny w Warszawie jest dużo partyjnej polityki i złych emocji. Według niego dla zwykłych ludzi ma sens to co lokalne. - Dla nas też to zadanie numer 1 - dodał.

- Życie nam przyniesie tematy do rozmów i debat. Gdzie nie spojrzeć jest jakiś kłopot, który tworzy władza PiS - podsumował.

Czytaj także:

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm