Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Rodzina 500 Plus w Raciborzu. Świadczenia dla 3800 dzieci

08.03.2016 07:36 | 1 komentarz | ż

1 kwietnia 500+ rusza również w Raciborzu. Od tego dnia w raciborskim Ośrodku Pomocy Społecznej będzie można składać wnioski o to świadczenie.

Rodzina 500 Plus w Raciborzu. Świadczenia dla 3800 dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

500 zł na każde drugie i następne dziecko to sztandarowy projekt obecnej koalicji rządzącej. W założeniach ma on przyczynić się do realizacji dwóch celów. Pierwszym z nich jest zwiększenie bardzo niskiego wskaźnika dzietności, jaki cechuje całą Polskę. Drugim celem, który chce zrealizować rząd Beaty Szydło jest polepszenie sytuacji materialnej polskich rodzin.

1 kwietnia 500+ rusza również w Raciborzu. Od tego dnia w raciborskim Ośrodku Pomocy Społecznej będzie można składać wnioski o to świadczenie. Dla miasta Racibórz rząd przeznaczył środki na ok 3800 dzieci. Pieniądze te będą przekazywane z Urzędu Wojewódzkiego. Ze środków, które spłyną z Katowic opłacone będą również 4 osoby zatrudnione do obsługi wniosków. Na obsługę programu rząd Beaty Szydło przewidział 2% środków przeznaczonych na zrealizowane wnioski. Wzory wniosków są już dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej (są one dostępne także w BIP-ie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej). Pieniądze będą wypłacane raz w miesiącu.

Ośrodek Pomocy Społecznej będzie przyjmował najprawdopodobniej wnioski w 2 miejscach. Pierwszym z nich będzie Siedziba OPS na ul. Marii Skłodowskiej – Curie. Prawie pewne jest, że drugim miejscem będzie stara siedziba RCKiK.

OPS zwraca uwagę na dwa fakty, które mogą znacznie przyśpieszyć jego pracę, a przez to uzyskanie świadczenia.

Ważne jest, by osoby które chcą uzyskać 500zł na drugie i kolejne dziecko zgłaszały się do ośrodka z kserem dowodu osobistego oraz kserami aktów urodzenia swoich pociech.

W przypadku osób z jednym dzieckiem, które mogą otrzymać świadczenie z uwagi na nieprzekroczenie progu dochodowego ważne jest, by mieć ze sobą również ksero zaświadczenia o dochodach. Jednocześnie jeśli osoba pobiera już świadczenia w OPS, takie zaświadczenie nie jest potrzebne.

Przyniesienie kserokopii tych dokumentów nie jest obowiązkowe. Należy jednak pamiętać, że jeśli Ośrodek będzie nimi dysponował, wówczas zmniejszy się czas oczekiwania na pieniądze).

źródło: UM Racibórz