Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Trzęsienie ziemi w szpitalach. Odchodzą Bożena Capek i jej zastępcy

07.03.2016 17:47 | 41 komentarzy | tora

Bożena Capek zrezygnowała z funkcji dyrektora PP ZOZ w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę złożyła dziś na ręce starosty. 

Trzęsienie ziemi w szpitalach. Odchodzą Bożena Capek i jej zastępcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku ze swoją decyzją Bożena Capek opublikowała oświadczenie, w którym czytamy m.in. "W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, z którymi dane mi było pracować przez ostatnie kilkanaście lat, za ich zaangażowanie w rozwój Naszych Szpitali. Wiele udało nam się wspólnie zrobić, choć mam świadomość, że wiele jeszcze pozostało do zrobienia."

Oficjalne powody rezygnacji szefowej nie są znane. - Dyrektor nie podała powodów - mówi Izabela Grela, rzecznik prasowy PP ZOZ w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Możemy się domyślać, że szefowa szpitala nie widziała dla siebie możliwości współpracy z nowym zarządem powiatu. Starosta Ireneusz Serwotka mówił na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, że docierały do niego zarzuty o niegospodarności w dotychczasowych reorganizacjach szpitali. Więcej przeczytacie 8 marca w "Nowinach Wodzisławskich".

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wraz z Bożeną Capek ze swoich stanowisk zrezygnowali Piotr Grabiec, z-ca dyrektora ds. lecznictwa i Halina Nawrat, z-ca dyr. ds. techniczno-eksploatacyjnych. Piotr Grabiec przestanie być zastępcą dyrektora jutro, w przypadku Haliny Nawrat i Bożeny Capek obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia. 

Ludzie:

Bożena  Capek

Bożena Capek

Była dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski