Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Kultura

KONTRASTY – nowa wystawa w raciborskiej bibliotece

06.03.2016 18:13 | 0 komentarzy | (q)

W Galerii GAWRA, mieszczącej się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kasprowicza 12, odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych i fotograficznych uczniów Liceum Plastycznego ZSO nr 1 w Raciborzu.

KONTRASTY – nowa wystawa w raciborskiej bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Licznie zebraną publiczność – młodych, utalentowanych artystów oraz ich nauczycieli, rodziców i przyjaciół, powitała znana raciborska fotografka i nauczycielka Gabriela Habrom-Rokosz, która podkreśliła, jak ważne w dzisiejszym świecie jest wspieranie młodych, wrażliwych ludzi właśnie poprzez sztukę.

Pomysł na wystawę zrodził się w głowie jednego z uczniów liceum, w trakcie … konsumpcji bombonierki zawierającej słodkie i gorzkie czekoladki a tytułowe KONTRASTY stały się dla autorów prac źródłem inspiracji twórczej.

– Każdy z nas jest inny, inaczej postrzega świat, zwraca uwagę na inne szczegóły, każdy też lubi coś innego – tłumaczył we wstępie młody artysta.

Wystawa ilustruje efekty kształcenia w ramach pracowni fotografii i malarstwa, prowadzonych pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz i mgr Martyny Rejner.

KONTRASTY można oglądać do końca marca w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!