Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Rozbicie więzienia UB i piknik patriotyczny w Raciborzu [ZDJĘCIA]

05.03.2016 13:58 | 0 komentarzy | żet

W sobotnie południe dziedziniec Zamku Piastowskiego stał się areną walk żołnierzy Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i komunistycznej bezpieki z jednej strony oraz Żołnierzy Niezłomnych z drugiej. Polscy patrioci pokonali ubeków i uratowali torturowanych w więzieniu jeńców.

Rozbicie więzienia UB i piknik patriotyczny w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rekonstrukcja historyczna "Rozbicie więzienia UB" była elementem raciborskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po niej na dziedzińcu zamku pojawili się żołnierze nowocześni, którzy pokazali, jak wygląda podobna akcja w warunkach współczesnego pola walki. Następnie licznie zgromadzona na zamku publiczność rozeszła się po straganach, na których swój ekwipunek prezentowali członkowie grup rekonstrukcji historycznej.

Więcej o raciborskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we wtorkowych Nowinach Raciborskich (8.03.16]


Przypominamy, w niedzielę 6 marca o godz. 12.00 w kościele farnym zostanie odprawiona msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, a o godz. 17.00 w Domu Kultury Strzecha trio Appasionato zagra koncert patriotyczny (po nim seans filmu Jack Strong).


Zobacz również: