Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Nowiny lekturą radnych. Leszek Szczasny boi się o dno Odry

03.03.2016 17:00 | 3 komentarze | ma.w

Radny opozycji opierając się o publikacje naszego portalu zadał prezydentowi Lenkowi szereg pytań o pogłębianie koryta rzeki Odry. Szczasny wątpi czy potrzebna jest duża inwestycja aby Odrą pływał tramwaj wodny.

Nowiny lekturą radnych. Leszek Szczasny boi się o dno Odry
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Leszek Szczasny posłużył się tym artykułem przygotowując swoją interpelację: Pogłębianie Odry. Chętni już są, władze ich poprą. Dzięki temu dowiedział się, że szykuje się pogłębienie koryta Odry w Raciborzu.

Na prośbę środowisk ekologicznych zadał prezydentowi Raciborza kilka pytań i przedstawił parę zaleceń.

- Trochę niepokojące jest mianowicie to, że "spotkanie na temat prac na Odrze zainicjował przedsiębiorca Norbert Ruzik, który zajmuje się pozyskiwaniem żwiru". Czy miasto na pewno dla ewentualnej obsługi tramwaju potrzebuje takiej inwestycji? - pyta L. Szczasny.

Jego wątpliwości budzi fakt, "że najpewniej tego typu przedsięwzięcie, jak czyszczenie koryta rzeki, łączyć się będzie z obecnością ciężkiego sprzętu na samej Odrze". - Co gorsze pewnie i na jej brzegach, które w tej części od Parku Zamkowego do połączenia Odry z Ulgą stanowią wielkiej urody przyrodniczy zakątek - zaznacza radny.

- Czy władze miasta Racibórz znają już szczegóły, jak taki proces miałby się odbywać? Czy zostanie wzięta pod uwagę ochrona wiekowego drzewostanu, który brzegi Odry na tym odcinku upiększa? - ciekawi rajcę.

Szczasny zaleca Mirosławowi Lenkowi aby "bezwzględnie mieć na to uwadze i nie stawiać potrzeb jednego przedsiębiorcy wyżej niż interes raciborzan, którzy chętnie w tej części miasta poszukują wytchnienia, kontaktu z prawdziwą naturą".

Przypomnijmy, że to kolejna interpelacja radnego Leszka Szczasnego w sprawie bulwarów nadodrzańskich. Wcześniej apelował o ustawienie tam ekranów akustycznych, chroniących przed hałasem od odrostrady.

Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.