Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Kultura

Wicestarosta Kurpis: dajmy nowej dyrektor MDK trochę czasu

03.03.2016 07:15 | 0 komentarzy | ma.w

Ten konkurs promowano na cały Śląsk wśród pracowników oświaty. Tymczasem wpłynęły tylko cztery oferty. W rywalizacji o stanowisko dyrektorskie w placówce powiatowej dwa zgłoszenia odrzucono ze względów formalnych. O fotel po Elżbiecie Biskup rywalizowały tylko jej dwie podwładne.

Wicestarosta Kurpis: dajmy nowej dyrektor MDK trochę czasu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W konkursie Agnieszka Busuleanu-Jaksik pokonała Ewelinę Uriasz. - Liczyliśmy, że zgłosi się więcej osób. Okazało się, że nasza oferta zainteresowała tylko osoby z Raciborza i okolicy. Nie będziemy więcej korzystać z promowania konkursu poprzez Śląskie Kuratorium Oświaty jak uczyniliśmy w tym przypadku - oznajmił na posesyjnej konferencji prasowej wicestarosta raciborski Marek Kurpis.

Choć ostatnio starostowie podkreślali jak ważne są kwestie przyszłych remontów w MDK to wygrała kandydatka związana ściśle z działalnością kulturalną. Czy udźwignie na swych barkach wyzwania inwestycyjne? - Myślę, że osoba z doświadczeniem nauczycielskim poradzi sobie. Mamy specjalistów od inwestycji w starostwie. Od nowej pani dyrektor oczekujemy inicjatyw w tej sprawie. Najważniejsze by dotychczasowe funkcjonowanie MDK było kontynuowane. Zobaczymy jakie propozycje przedstawi nam pani Busuleanu-Jaksik - podkreślił M. Kurpis.

Według wicestarosty przed nową dyrektor teraz "dużo trudnego czasu". - Musi zapoznać się z obszerną dokumentacją. Rzeczy związane z administrowaniem placówką nie są proste. Były audyty i kontrole, trzeba realizować zalecenia. Pani Busuleanu-Jaksik musi sprostać temu co deklarowała. Co do kadry i co do rozwoju placówki - zaznaczył M. Kurpis. Starostwu zależy na "harmonijnym rozwoju 4 obszarów działalności MDK oraz utrzymaniu rozpoznawalności marki zespołu Miraż".

Następny konkurs w powiecie to wybór dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (popularny Sokół przy ul. Klasztornej). Konkurs rozstrzygnie się najwcześniej w połowie kwietnia. Wicestarosta Marek Kurpis przypuszcza, że Artur Krawiec obecnie p.o. dyrektora placówki też weźmie udział w rywalizacji o stanowisko dyrektorskie na okres 5 lat. - Ale zależy nam na szerokim wyborze spośród wielu kandydatów - podsumował.

Ludzie:

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Dyrektor MDK Racibórz

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.