Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Prezydent przypomina o wiosennej deratyzacji

28.02.2016 09:03 | 1 komentarz | ż

To prawdopodobnie właśnie "na  barkach" szczurów do Europy zawitała w pierwszej połowie XIV wieku dżuma. Ta dżuma, która zmiotła wówczas nawet 1/3 populacji kontynentu - pisze Leszek Iwulski z Urzędu Miasta Racibórz we wstępie do komunikatu prezydenta o wiosennej akcji deratyzacji.

Prezydent przypomina o wiosennej deratyzacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Miasta Racibórz przypomina wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o obowiązkowej deratyzacji, której podlegają:

  • budynki wielorodzinne – co najmniej dwa razy w roku w miesiącach: marcu i październiku,
  • obiekty, w których prowadzona jest działalność oświatowa, kulturalna, społeczna, socjalna, z zakresu opieki zdrowotnej, handlu i przechowywania artykułów spożywczych, a także pozostałymi służącymi użyteczności publicznej – raz w roku w miesiącu październiku,
  • wszystkie nieruchomości na terenie Gminy Racibórz – w każdym przypadku pojawienia się gryzoni w obrębie nieruchomości.

Obowiązek wykonania deratyzacji wynika z postanowień § 20 Uchwały Nr XII/144/2015 Rady Miasta Racibórz z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Racibórz.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet