środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Większe dofinansowanie do Rodzinnego Parku Rozrywki. Do miejskiej kasy wraca prawie 9,5 mln zł

24.02.2016 18:10 | 1 komentarz | mak

Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” będzie dla Wodzisławia o wiele tańsza. We wtorek Zarząd Województwa Śląskiego uchwalił podwyższenie wartości dofinansowania do inwestycji. Miasto otrzyma dodatkowo prawie 9,5 mln złotych.

Większe dofinansowanie do Rodzinnego Parku Rozrywki. Do miejskiej kasy wraca prawie 9,5 mln zł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 – W sumie do budowy parku otrzymamy 20 046 240 zł dofinansowania, a to oznacza, że nasza największa atrakcja będzie dofinansowana w 85 proc., czyli w maksymalnej wysokości – mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

– Jestem niezmiernie ucieszony taką właśnie decyzją Zarządu Województwa Śląskiego. Mamy za sobą wiele miesięcy wytężonej pracy, starań o te dodatkowe środki, współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Ale udało się. Mamy w mieście wspaniałą atrakcję w postaci Rodzinnego Parku Rozrywki. Warto było podjąć ryzyko tej budowy. Zwłaszcza, że jej finalny koszt dla miasta okazuje się być naprawdę przystępny – uważa prezydent.

Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki została rozliczona. Wszystkie poniesione przez miasto koszty zamykają się w kwocie 27,8 mln zł, z czego wydatki kwalifikowane do dofinansowania wyniosły blisko 24 mln zł. Zgodnie z pierwszą umową o dofinansowanie, wcześniej na konto Urzędu Miasta wpłynęło ponad 10,6 mln zł. Do tej kwoty wczorajszą uchwałą Zarząd Województwa Śląskiego dołożył miastu około 9,41 mln zł.

Dodatkowe środki, które pojawią się w budżecie miasta, prezydent chciałby przeznaczyć na redukcję zaciągniętych zobowiązań oraz zniwelowanie zakładanego deficytu. – Otrzymane zwiększone dofinansowanie pozwoli nam znacząco zmniejszyć zadłużenie miasta. To dla mnie najlepsza z możliwych lokacji tych pieniędzy. Zwłaszcza, że udało nam się w tym roku pozyskać już w podobny sposób ponad 4 mln zł, które chcielibyśmy przeznaczyć na szereg inwestycji w mieście – wyjaśnia Mieczysław Kieca.