środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

OSP Markowice: Pół tysiąca godzin w akcji

20.02.2016 18:57 | 0 komentarzy | ma.w

W markowickiej straży wybrano nowy zarząd. Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze odbyło się w nowej remizie z udziałem komendanta powiatowego PSP Jana Pawnika i prezydenta Raciborza Mirosława Lenka.

OSP Markowice: Pół tysiąca godzin w akcji
Wiesław Szczygielski i Roland Kotula z OSP Markowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To był pracowity rok dla miejscowej OSP. Wyjeżdżała 58 razy, 19 razy do pożarów w tym 13 do Raciborza. W akcji spędzili 517 godzin. W ciągu pięciolecia wyjazdów było 249, a czasu poświęconego przez strażaków - 2840 godzin.

Na czele nowego zarządu stanął ponownie Roland Kotula. Naczelnikiem wybrano Adama Kłoska. Skarbnikiem została Alina Czogała. Szefem komisji rewizyjnej został Daniel Tumula.

W planach na ten rok na czoło wysuwa się zakup nowego ciężkiego wozu bojowego. Koszt sięga miliona złotych. Pomóc ma miasto. - Zagwarantowałem 200 tys. zł na ten cel - powiedział strażakom prezydent Raciborza Mirosław Lenk. OSP uzbierało 100 tys. zł. Na resztę liczy ze środków Unii Europejskiej.

Komendant Pawnik podkreślał dużą liczebność drużyn młodzieżowych w Markowicach. - To jest naprawdę dobre dla jednostki - mówił.

Głos na uroczystości zabrał też Franciszek Mandrysz, miejscowy radny. - To była dobra kandencja zarządu. Samorząd miejski też stanął na wysokości zadania i pomagał strażakom - podkreślał rajca. Pochwalił funkcjonowanie OSP jako stowarzyszenia. - W okolicy zazdroszczą Raciborzowi, że tak prężnie działają tu stowarzyszenia, że ludzie nie znają się tylko z kiwania sobie za kierownicą samochodu - podsumował.