Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Ferie w RCK na półmetku

19.02.2016 20:22 | 0 komentarzy | (q)

W ramach akcji Zima w Miście 2016 w Raciborskim Centrum Kultury odbyły się już warsztaty teatralne, warsztaty wokalne, taneczne, rzeźby, decoupagu i gry typu Larp, ale to dopiero pierwszy tydzień. Przed dziećmi jeszcze takie atrakcje jak warsztaty LEGO czy scrabble. 

Ferie w RCK na półmetku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Raciborskim Domu Kultury przy ul. Chopina 21 tydzień rozpoczął się warsztatami rzeźby Katarzyny Baron-Roguli, prowadzącej w RCK regularne zajęcia. Cieszyły się w tym roku sporą popularnością, zapisały się dzieci już od 2-3 lat! Lepiły z gliny zwierzęta m.in. dzięcioły, misia pandę, ropuchę. Jak poinformowała prowadząca, tworzyły również własne, inspirowane zwierzętami stwory. Uczestnicy byli bardzo kreatywni. Takie zajęcia są odstresowujące, rozwijają manualne zdolności dzieci oraz pobudzają ich wyobraźnię.

Mniej więcej w tym samym czasie, od 15 do 17 lutego Alicja Ploch-Burda rozśpiewywała liczne grono innych dzieci. "Starałam się wdrożyć uczestników w techniki prawidłowego oddychania, kształciliśmy słuch wysokościowy oraz wrażliwość intonacyjną, dykcję, emisję i jednolitość barwy głosu, umiejętność pracy w grupie - warsztaty były więc na prawdę bardzo intensywne" - powiedziała prowadząca. Spotkania wokalne umożliwiają przeżycie różnorodnych doświadczeń muzycznych i kształtują upodobania, ale są też dobrą zabawą. Uczestnicy nauczyli się paru piosenek: „Jeśli chcesz to mieć”, „Śpiewam i tańczę” i „Jesteś jak cień”. Instruktorka Alicja Ploch-Burda prowadzi w RCK Zespół Wokalny "Perspektywa".

Już tradycyjnie zajęcia z tańca nowoczesnego w dniach od 17-19 lutego prowadziła Manuela Krzykała, instruktorka Zespołu Tanecznego SKAZA, z pomocą Denisa Chorego.

Od 18 do 19 lutego w RDK odbywały się niezwykłe zajęcia plastyczne. Na warsztaty z decoupagu zapisały się głównie dziewczyny, co jest zrozumiałe. Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (może to być drewno, szkło, tkanina, metal) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Prowadzącą jest Gabriela Horny. Z wykształcenia plastyk, bardzo lubi tworzyć z papieru, interesuje się m.in. technikami decoupage i scrapbookingiem. Prowadziła już warsztaty w RCK, m. in. latem 2015 roku.

W Domu Kultury Strzecha przy ul. Londzina 38 działy się sprawy zgoła inne. W pierwszej połowie tygodnia odbywał się trzydniowy, intensywny warsztat teatralny TFURCY z Dagmarą Żabską i Mateuszem Przyłęckim. Czwartek i piątek chętne dzieci spędziły czas na żywym, „prawdziwym” graniu w LARPy – gry na wyobraźnię, polegające na wcielaniu się w role typowe dla fantastyki i zdobywaniu określonych, nie znanych innym uczestnikom, celów.

Wyjątkową popularnością cieszy się repertuar feryjny w Kinie Przemko. Na pouczające i zabawne filmy nie raz brakuje biletów.

W przyszłym tygodniu, 22-26 lutego, osoby zapisane będą uczestniczyły w warsztatach wokalnych z Janem Kondrakiem i Markiem Andrzejewskim, warsztatach plastycznych z Andrzejem Śliwickim, zajęciach teatralnych z Izabelą Karwot, Warsztatach LEGO i SCRABBLE. W Kinie Przemko w poniedziałek, środę i piątek o godz. 11.00 za 5 zł będzie można zobaczyć kolejno: „Gang Wiewióra”, „Rodzinkę nie z tej Ziemi” oraz film „Operacja Arktyka”. Zapraszamy!