Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Na kempingu w Oborze zaparkują kampery

19.02.2016 11:39 | 0 komentarzy | ma.w

Modernizacja kempingu przedłużyła się o kilka miesięcy. Finisz nastąpi w tym roku. OSiR ma do wydania tam jeszcze 300 tys. zł. W magistracie czekają na pomysły dla kempingu autorstwa nowego dyrektora ośrodka Krzysztofa Borkowskiego.

Na kempingu w Oborze zaparkują kampery
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Modernizację kempingu przewidziano do końca 2015 roku. Wyremontowano 14 domków, skorzystano z unijnej dotacji EWT. Wykonanie drogi dojazdowej z oświetleniem przełożono na nowy rok bo dokumentacja projektowa inwestycji została sporządzona zbyt późno. Na ten cel trafi 300 tys. zł ze środków OSiR. - To będzie wkrótce gotowy obiekt do zagospodarowania. Sztuką jest teraz nadać temu życie. Czekamy na wizję, jaką przygotuje nowy dyrektor, następca Jerzego Kwaśnego - tymi spostrzeżeniami dzielił się ostatnio prezydent Mirosław Lenk z radnymi komisji oświaty.

Zupełną nowością w Oborze będą dwa stanowiska na kampery. Na kemping przyjeżdżali m.in. Holendrzy i Duńczycy i pytali o taką możliwość. Na wyjazdowym posiedzeniu komisji oświaty taki pomysł zgłaszał też radny Marek Rapnicki. Stanowiska dla kamperów będą wyposażone w przyłącza prądu i wody.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.