Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Kultura

Klasówka online. Każdy może sprawdzić, co pamięta ze szkoły o powstaniach śląskich

15.02.2016 18:21 | 0 komentarzy | ż

18 marca odbędzie się "Klasówka powstańcza" z wiedzy o powstaniach śląskich. W szkołach pisać ją będą uczniowie, w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach m.in. politycy, przedstawiciele duchowieństwa i dziennikarze, a online - każdy, kto zechce. Udział w tym przedsięwzięciu zapowiedział także Feliks Korfanty, wnuk Wojciecha Korfantego.

Klasówka online. Każdy może sprawdzić, co pamięta ze szkoły o powstaniach śląskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Klasówkę organizujemy po raz pierwszy. W związku z tym chcemy, żeby nie była zbyt trudna, bardziej nam zależy na tym, aby zainteresować tematem jak największą grupę uczniów, osób publicznych oraz mieszkańców regionu - powiedziała w czwartek dyrektor Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach Halina Bieda.

Dodała, że klasówka jest częścią tegorocznych obchodów 95. rocznicy III powstania śląskiego. - Traktujemy tę rocznicę jako swego rodzaju prolog, wstęp do przygotowań do kolejnych obchodów, a ponieważ wiemy, że w podstawie programowej nie za wiele się o powstaniach śląskich w szkole uczy, to my chcemy przybliżyć tą wiedzę w sposób popularno-naukowy - dodała dyrektor muzeum.

źródło: aba/Kurier PAP